Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu wstawiłem zdjęcie licznika, gdy pomykam swoim E60 240km/h. Pojawiło się sporo komentarzy, że to na pewno gruz i takim starym autem strach tak szybko jechać xD

Kilka dni temu Petrolhead Number One opublikował filmik, w którym testuje E60 bardzo podobne do mojego. Mój ma czarne wnętrze i jest rok starszy, ale jest niemal identycznie skonfigurowany. No i jest trzylitrowym dieslem, ale w sumie to w tym wypadku bez znaczenia. Widać, że gość ma trochę inne zdanie o tych autach xD

Wykopki po raz kolejny udowadniają, że są bandą debili bez pojęcia xD

#motoryzacja #samochody #bmw #bekazpodludzi
  • 29
@JudzinStouner już Ci tłumaczę, u nas nie ma kultury motoryzacyjnej w ogóle.
Tak naprawdę to dopiero ludzie urodzeni po '89 coś zaczynają łapać.
W USA gdzie mieli auta wcześniej niż Polacy konie najlepiej to widać.
Tam ludzie lubią samochody i nikogo nie dziwi, że ktoś jeździ starym fajnym autem czy to BMW czy Jeep czy Dodge.
U nas też zakorzenione jest to, że zazdrościmy nowych rzeczy, jak ktoś kupi auto z salonu.
@xardas_pl: Mój dobry kumpel przejechał się ostatnio ze mną 1500km do Danii i z powrotem jednego dnia, to nie mógł uwierzyć. Sam ma dużo nowsze Renault, a jak dałem mu poprowadzić, to komentował co pare chwil „#!$%@?, ale jedzie, ale bajery, o Boże, ale to musiało być auto z kosmosu jak wychodziło, jezu” xD No i uznał, ze jak sprzeda swoje auto, to kupuje starszą klasę premium czyli wykopowy obiekt drwin
@JudzinStouner Właśnie sprzedałem znajomemu moje E39 530d. Pożyczyłem mu je na wyjazd, gdyż jego auto odmówiło posłuszeństwa. Był zachwycony, że prawie 20 letnie auto może tak dobrze się prowadzić, mieć sporo mocy pod nogą, a jednocześnie jest pojemne, wygodne j ma chociażby isofixy. W sumie tak bardzo mu się podobało, że już mi go nie oddał, a ja skorzystałem z okazji i wymieniłem go na E61. Najgłośniej krzyczą ci, którzy takim autem
@JudzinStouner: mam e61 530xd z 2005 roku, czyli 16-letnie auto. Wszystko na chwile obecna ogarnięte, nic nie doskwiera. Ale trzeba pamiętać o jednym. To jest BMW, niby klasa premium... czyli ceny wielu rzeczy tez sa premium. Jak Cie stać, to super, śmigasz i polecasz, jak trafisz na ulepa z PL, gdzie poprzedni właściciel drutował wszystko to narzekasz...
Fajne auto, świetnie się trzyma drogi, komfort powiedzmy ok (nie mam wodotrysków), spalanie do
@kipowrot
@JudzinStouner
@xardas_pl
nie zauważacie jednego, lwia część egzemplarzy to mocno niedoinwestowane auta naprawione hu wie jak i gdzie bo koszty napraw są ciut wyższe niż Dustera. Jak ktoś ktoś się pyta jakie auto kupić bo się nie zna to na 90% wpakuje się na minę. Fajnie utrzymane auta klasy wyższej są naprawdę ciekawym wyborem dla kogoś kto wie co i jak( ͡º ͜ʖ͡º). Aczkolwiek drogi serwis
@JudzinStouner: ciezko brac to za oczywistosc, bo dla mnie nowe auto klasy C z serwisem ASO, albo uzywane auto klasy D z serwisem ASO wciaz byly tansze niz e61 z serwisem u znajomego mechanika... mowie o naprawach na czesciach BMW lub z pierwszego montażu...
@bartalke: Nie chodzi mi już nawet o konkretne przykłady, tylko jak już rozmawiają ludzie, których w jakiś sposób pasjonują auta, to myślę że można zakładać, że każdy na swoje cztery koła decydował się świadomie i jak musi wymienić rozrząd w Audi 3.0TDI #pdk, to nie idzie do providenta xD
zawsze auto klasy wyższej, które ma więcej niż 5 lat jest na wykopie domyślnie złomem xD

@JudzinStouner: ja tez sie smieje, bo ludzie nie zawsze potrafia to rozpoznac. Mialem nowsze auta, teraz mam jedno 16-letnie i drugie 12-letnie. Oba sa dopieszczone na ile sie da. Oba to R6 i oba po +/- 260HP. Wiec nie jestes jedyny, ale patrzysz na zdanie klakierow ;)
@jejfan1 coś w tym jest, do tego wielu ludzi za żadne skarby nie wydawała by na serwis 16letniego auta tyle ile trzeba, tylko drutują.
Bardzo dobrze to widać w cenach starszych aut. Zadbane egzemplarze potrafią nadal kosztować sporo, a ulepy są tanie.
Dlatego ludzie się często dziwią, sądząc, że np. moja E46 to jakieś maks 8k bo przecież 2004 rok. Najtańsza na ogłoszeniach 20k+ xD

Natomiast to wynika tak jak mówię z
@bartalke: Mi się tak złożyło jak wymieniłem w przedliftowym passacie B5 przedni zawias, olej, rozrząd, hamulce, akumulator i pare innych pierdół. No, ale to auto firmowe na dojazdy. Wiec nadal taniej zrobić serwis za 5k i jeździć bezawaryjnie kilka lat, niż leasingować jakąś fabie za 1000pln miesięcznie.
@JudzinStouner: wiesz, moje e61 wymagalo paru inwestycji rowniez:
- klocki i tarcze przod, poszly tarroxa, okolo 2200 po znizkach
- opony lato, weszly Dunlopy, tez okolo 2100
- uszczelki misy, kolektora, nowe swiece z modulem, kolejne wydatki... ale nie ma tragedii

W tzw. miedzyczasie wszelkie wady wizualne itp... ale wciaz taniej niz leasing nowego auta klasy C ;)
@bartalke: Kurła, panie, jak dostałem kosztorys przegladu okresowego trzyletniej E-klasy w ASO, gdzie najpoważniejszą czynnością były właśnie tarcze i klocki, to od razu #!$%@?łem go do kosza i zrobiłem to u znajomego. Tam było coś około 9k netto.
@JudzinStouner: to jest patologia. W sensie ASO marek premium. Bylem w AUTOFUS BMW. Porażka. Ja sie nie stroje, ubieram sie jak przecietny biedny Polak, bo mam wyjebongo na ubior. Zajechalem z corka po odbior czesci zamowionych telefonicznie. Wchodzac do salonu pani z recepcji udawala ze mnie nie widzi (nie jestem w garniturze), po zapytaniu gdzie jest dzial czesci uslyszalem "tam i w lewo"... marka premium, podejscie, hmmm ujowe!
Bylem w salonach
@kipowrot
@JudzinStouner
no i generalnie pamiętajcie że nowe auta w grupie około C naprawdę dają radę i większości nie jest nic więcej potrzebne. Nie mówię o bieda wersjach ale z fajnym wyposażaniem to ogromnego skoku nie ma jak kiedyś z golfa 2 do E39 ( ͡º ͜ʖ͡º)
@jejfan1: w 90% sie zgodze, a w 10% nie ;)... klasa C zamyka sie na R4 i +/- 300HP... oraz pod +/- 180cm kierowce... chcesz cos wiecej - bierz wyzsza klase. Ja sie zle czuje w Leonie, Golfie Civicu itp. bo twarde plastikowe tunele srodkowe dla duzej (wysokiej i rozbudowanej) osoby sa uja warte. Kiedys to bylo, jednak. Wygodniej mi w E87 niz w Leonie 5F.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JudzinStouner: ze mnie się śmiali, że mam E91 2.0d, mało który wierzył, że ma 250hp i #!$%@? bez problemu 250kmh+. Potem dogryzanie że kombi to tylko na wożenie trupów. Ale na cholerę komuś mam to udowodniac? W #!$%@? mam randomow z internetu. E60 kozak.
@kipowrot: @kipowrot: @JudzinStouner: to nie chodzi o to, że to złe auta, chodzi o to że mało kto w ogóle jechał takim wozem w dobrym stanie. Wystarczy popatrzeć na fora użytkowników i porady z zakresu kupię, ma budżet 20k to szuka e90 albo e60 z najgorszym silnikiem bo go nie stać na 6 cylindrów w rzędzie. Do tego później cebulackie naprawy na używanych częściach albo gównianych. Za 20k można