Wpis z mikrobloga

W odpowiedzi na post https://www.wykop.pl/wpis/60025759/typowy-tvnowski-film-serial-laska-pracuje-jako-sta/

Odwieczny polski ból dupy chopa z klasy robotniczej, bo TVN ŚMIE tworzyć serial z konwencją, nie pasującą w smak szaraka...

Od początku swojego istnienia na wykopie kpię właśnie z takich postaw POLACZKÓW, którzy, będąc (pozornie) nowym pokoleniem, wyssali z mlekiem matki ten januszowski ból istnienia, bo ktoś potencjalnie może mieć lepiej.

I MA!

I właśnie o tym mówi, znienawidzony w środowisku prawicowej klasy robotniczej wykopu, serial TVN, że są środowiska w Polsce, które kupują swoim dzieciom drogie mieszkania w #warszawa #krakow czy #wroclaw, tak, są ludzie, którzy mają miliony złotych i swobodnie te pieniądze wydają, co tak boli tutaj ludzi.

Bo wedle wykopu, serial ma mówić tylko o młodym Polaku o wiejskim rodowodzie, który mieszka w M2 w bloku w dużym mieście, dzieląc mieszkanie z Ukraińcem, je zupki chińskie i pije piwo Leżajsk na ławce.

Wszystko tutaj musi być na mierną wykopową miarę, ale NIE DAJ BORZE, ma mówić o lepszych, czy bardziej majętnych ode mnie!

A wiecie co?

Ja się wychowałem na blokowisku, doświadczyłem jeszcze nawet tych paru lat komuny, wiem co to niedostatek, ale zamiast złorzeczyć i zazdrościć innym, zmotywowało mnie to, by zwyczajnie żyć lepiej i osiągnąć sukces na moją skalę!

Wiem, że są ludzie majętniejsi wokół mnie, ale widać byli lepsi, bo ten sukces osiągnęli!

Nie mam duszy komunisty, jak wykopowi prawicowcy (sic!) i nikomu nie chce nic zabierać

Chcę, żebyście nauczyli się żyć w rzeczywistości Europy XXI wieku, gdzie są duże różnice społeczne i zamiast zazdrościć "bananowym dzieciom", zwyczajnie zmobilizujcie się, żeby dać waszym dzieciom lepszy start, zamiast mieć srakę i zaglądać innym do portfela, niezależnie, czy jest znanym chirurgiem plastycznym, politykiem, handlarzem aur czy ma hurtownię wibratorów.

Skończcie z tą kurła wsiurską zawiścią i zrozumcie, że są od was bogatsi i TVN może stworzyć serial własnie w takiej konwencji, opowiadający właśnie o takich ludziach!

Masz focha prawicowcu? Z pretensjami leć do PiS, który od 6 lat rządzi tym krajem i #!$%@? ci pomógł z lepszym startem.

#pracbaza #bekazpodludzi
J.....s - W odpowiedzi na post https://www.wykop.pl/wpis/60025759/typowy-tvnowski-fil...

źródło: comment_1630163664wfWwlucQCMVYNQ7VtBQjUf.jpg

Pobierz
  • 37
@Jud-Suss: O ile zawsze i wszędzie stoję na stanowisku że stereotypowe polactwo to dżuma współczesnej Europy, o tyle teraz zesrales się straszliwie i niesłusznie.

OP tamtejszy wyśmiał serialową kliszę, która nakazuje pokazywać każdego mlodziaka z gównorobotą w nierealnej konwencji, tendencyjnie i w oderwaniu od rzeczywistości.

I ma racje, bo ta tendencja miesza milenialsom i pokoleniu zet w głowach, próbując im wmówić, że jeśli w wieku 25 lat, pracując jako copywriter w
Tu widzimy zderzenie Polski PiS i Polski wielkomiejskiej. Wykopowe szaraczki o mentalności PiSowskiego wąsatego tatusia nie mogą pojąć, że we wspólnocie narodowej jest również miejsce dla ludzi majętnych, którzy zwyczajnie kupują swoim dzieciom mieszkanie, bo ich na to stać. 90m2 za 17k za m2. Dlaczego nie? I dlaczego nie pomagać swojemu ukochanemu jedynakowi? Mieszkasz na wsi, masz 4 dzieci i zarabiasz z mezem 5000zl? To chyba troche nielogiczne, zeby tworzyc w tej
@Jud-Suss: o czym ty pieprzysz, o tym że młody lekarz na stażu zarabiając 2k, samotnie wynajmuje mieszkanie za 3k, auto nawet w leasingu 1k, a gdzie kasa na życie. To co te pieniądze z dupy wyjmuje? A nigdy nie ma mowy o rodzicach, a jak jest mowa to przewaznie wykonują jakieś bieda roboty. W serialu jak ktoś ma miliony to ma wybudowany dom w luksusowej dzielnicy gdzie takie coś to koszt
@Jud-Suss: ale to nie chodzi o to, ze ktoś ma, tylko ze NIEMOŻLIWYM jest zaistnienie takiej rzeczywistości w której osoby pracują na opisanych stanowiskach i żyją w ten sposób nie będąc jednoczesnie dzieckiem bogatych rodziców. A tego nie pokazuje ta fabuła. To wyśmiewanie głupoty scenarzystów (albo sprytu bo zapewne robią to specjalnie, nikt nie chce w serialach oglądać własnego nudnego życia tylko tego, ze można lepiej, mimo, ze to nieprawda xD)