Wpis z mikrobloga

Mieszkam sobie w usa jak pare osób wie i teraz coś wam powiem co zauważyłem. Są sobie dwa supermarkety na przeciwko siebie. Jeden od piątku wprowadził „RESTRYKCJE” i od teraz trzeba chodzić w masce, trzymać dystans, przyciski przez jednorazową folię itd. Drugi ma #!$%@? i nic nie trzeba. I zauważyłem tych samych ludzi co robią tu i tam. U tak w jednym zakładają te maski, #!$%@? rękawiczki, okulary i zanim wezmą wózek to dezynfekują go dokładnie jak nienormalni. Potem idą do drugiego supermarketu i spacerują swobodnie bez masek i zamawiają sobie kawę w DD i siedzą, piją, jedzą pączki. Ludzie to jednak stadne bydło jest i łatwo się tym zarządza.
  • 42
@R2D2_z_Sosnowca: mnie juz #!$%@? moj sklep do ktorego chodze od 7lat bo najwiekszy w miescie i tuz przy domku jak ostatnio kasjer na dziadka zaczal sie wydzierac, ze ma POPRAWNIE zalozyc maske (bo zjechala mu z nosa), a on sam siedzial w swojej bezpiecznej pieczarze z plexi 100lvl ochrony przed wirusem w masce na podbrodku xd musza miec z gory nakaz bo to juz nie pierwszy raz jak bylam swiadkiem takiego
Nie. Jedzenie jest dobre

@R2D2_z_Sosnowca:
Nie zgadzam się. Byłem w kilku stanach i takie jedzenie, które kupujesz w normalnych sklepach to straszny syf. Drogie jedzenie z ichniejszych sklepów premium/bio jest lepsze, ale to wciąż poziom jedzenia, które w Polsce masz w każdym warzywniaku. Pieczywo to już w ogóle porażka (no chyba, że lubisz jeść bezwartościowy chleb tostowy bez smaku). Jak byś chciał dobre jedzenie w USA to musisz się zaopatrywać w
Co się rozpisze to kasuje bo szkoda strzępić ryja. Dla idiotow nie ma ratunku. Jedynie kilka dawek szczepionki ich może wybawi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wynoszony: @mulen: @miecz_przeznaczenia: Gdyby zarzucić machę pod nos mając #!$%@? na dezynfekcję i całą szopkę dla debili to spoko. Ci ludzie odwalają cały szajs jakby się faktycznie bali wirusa a po chwili już o nim nie pamiętają xD komedia
@R2D2_z_Sosnowca:
Może po prostu chcą zrobić zakupy w sklepie z tymi restrykcjami, bo korzyści jak np. większy asortyment czy lepsza cena przewyższają niedogodność związane z chwilowym stosowaniem się do restrykcji a z drugiej strony stosowanie się cały czas do restrykcji i zasad higieny jest dla nich zbyt uciążliwe. Może mają w nosie czy kogoś zarażą, nie boją się wirusa a po prostu chcą uniknąć kłopotów w sklepie, nie musieć kłócić się
@highsky: @R2D2_z_Sosnowca: kontraktorka, wez no młody utnij dla mnie tego tubajfora na trzy kłodry, a jutro na skiewko i robimy sajding ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Takich postaci jak tam miałem w druzynie to juz nigdy nie spotkalem (na szczęście)
Serio tam żarcie z supermarketów smakuje jak gówno?


@Krzysiekj220: W supermarketach to jedzenie takie jest ile za nie zapłacisz, powiedziałbym, to samo co w Polsce, ale za to jeśli miałbym porównać fastfood z maka w Polsce i w USA, to tam smakuje gorzej i syf taki że strach wejść.
@R2D2_z_Sosnowca: A nie pomyślałeś że może mają #!$%@? na sens zasad, jednak jeśli są to szanują te zasady.
Jeśli ja oczekuję aby zdejmować buty wchodząc do mojego mieszkania, to dostosujesz się czy wejdziesz w butach uznając że to nie ma sensu, bo do innym miejsc też wchodzisz w butach, podłoga i tak się z czasem pobrudzi, więc po co kombinować.
Amerykanie są dość kulturalni moim zdaniem, ta ich grzeczność jest czasem
@R2D2_z_Sosnowca:

Zdyscyplinowane społeczeństwo: "rozkaz jest rozkaz", szacunek dla prawa :) Można się z tego śmiać ale tylko takie społeczeństwa są dobrze zorganizowane i bogate. Znasz przykład kraju gdzie społeczeństwo jest niezdyscyplinowane, ma w piździe regulacje, nie ufa systemowi a kraj jest bogaty, dobrze zarządzany i dobrze zorganizowany?