Wpis z mikrobloga

#gielda mireczki jakie spółki na długoterminowe przetrzymanie wartości na bananie #gpw polecacie? Mam DINOPL i PZU. Szukam teraz więcej bezpiecznych dywidendówek typu PZU choć jak ktoś zna jakąś drugą perełkę jak dino to też nie pogardzę ;)
  • 28
@gatineau: mam interao lt, tyle że spółka się nie rozwija,ale sprzedaje energię, a energia w Polsce będzie coraz droższa przez kontrakty, na najbliższe pare lat myślę że spoko. Myślę o Budimeksie i PCC rokita, ale na razie nie kupiłem ich. Mam unimot, ale to mniejsze spółeczki niż wspomniany DINO czy PZU.
@dupasmoka: takich? to jakich? ciąglę rosnących? no to te które zwiększają ciągle przychody i aktywa czyli np myślę że spokojnie do "takich" można dodać Ten Sq G i Livechat. Mobruk też zwiększa przychody i od dłuższego czasu szukają kogo by pochłonąć. A rośnie kurs czy nie to tylko kwestia tego czy stado kupuje czy nie. Najprostszy przykład ludzi co kupowali CDR po 400zł.
Mobruk


@Nikitos: podoba mi się ten Mobruk

Jaki macie sposob na szukanie (jak szukacie) takich spolek?


@dupasmoka: no właśnie tak, tu popytam, dostane jakieś tipy, spojrzę w wykres, div yield jak się zainteresuje to pogrzebię dalej.

Oczywiście nie wejdę od razu po same kule w Mobruk, muszę najpierw ustalić jak to się dzieje że papier który tak rośnie i ma 5% div yield ma 5% div yield :) Ale to
Pobierz gatineau - > Mobruk

@Nikitos: podoba mi się ten Mobruk

 Jaki macie sposob na szu...
źródło: comment_1630048910yOYyAIWW3MKYZonqdExWJx.jpg
@dupasmoka: w "bezpieczne" to mam też na myśli trochę że stoi za tym jakaś marka - PZU nie jebnie bo ma polityczne plecy, wiadomo że krótkoterminowe zawirowania mogą być ale bankructwo raczej nie wchodzi w grę

A że banan to banan, wałek na wałku, to lepiej wchodzić w papiery w których prezes razem z CFO się zaraz nie zawiną na Bahamy z majątkiem przepisanym na żonę, babcię i 2 ciotki...
@Mikrosoft: geotrans jest dziwny i nie taki transparentny jak mobruk, ja się przeglądałem długo do Geotransu ale szczerze mówiąc jak pies do jeża, fajny ale ze wszystkich stron kuje. Koniec końcu zrezygnowałem z niego
@gatineau: xd hehe dobrze robisz. Bo będzie jak z AQT, świetlana przyszłość i miliony wydane na lambo co wykop z bankierem liczył, a później płacz. Lepszy już wolny i #!$%@? orlen co będzie płacić po 3,5 zł div niż ten geotrans.
@teusz88: @gatineau Marszałek województwa dolnośląskiego nałożył karę na Mobruk w wysokości 61 mln za kwestie dotyczące 2016. Mobruk się odwołal, a w sierpniu samorządowe kolegium odwoławcze karę w całości uchyliło. Nie jest to pierwsza taka sytuacja, do tej pory wszelkie spory były rozstrzygnięte na korzyść Mobruku. Ta informacja nie ma znaczenia, jest już w cenach.