Wpis z mikrobloga

@Seraf: kupiłem w Polsce dom, stan deweloperski za ok 600k. Umowę z deweloperem podpisywałem w 2019 r. Na tym samym osiedlu deweloper sprzedawał już wybudowany dom ze 3 miesiące temu - wystawił go w czwartek za 800k na portalach z ogłoszeniami, w niedziele miał już zdecydowanego kupca, w poniedziałek podpisali umowę.
@marek-krakow: super cieszymy się że wykopek wie jakie czasy nadchodzą dla Polski. W rządzie pracują sami idioci, na wykopie piszą sami eksperci :D Co z tego że mamy dodatni bilans handlowy i RPP poprzez swoje działania wspiera eksport, co z tego że dług jest ekstremalnie tani i koszt spłaty odsetek wynosi ~1.5% PKB, co z tego że dochód rozporządzalny Polaków w ostatnich latach wzrósł i mogą sobie pozwolić na więcej, co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marek-krakow: taniej będzie jak wyż zacznie wymierać a ludzie że wschodu go nie uzupełnia. Na razie na emeryturę przechodzi 0.6% populacji więcej niż zwykle a na rynek wchodzi 0.7% mniej. W odniesieniu do siły roboczej to jest 3% mniej . Światowy dodruk Covidowy sprawił że gotówka stała się gorąca. Oczywiście w dużych miastach nadal populacja rośnie więc efekt zwalniana miejsca nie będzie widoczny. Natomiast efekt braku ludzi do pracy w fabrykach(
w Polsce taniej będzie z całą pewnością


@marek-krakow: tak, tak, tak będzie. Bo ci wszyscy którzy pokupowali mieszkania za kupę kasy, nagle zaczną je sprzedawac za połowę ceny. Działek też przybędzie że ich cena drastycznie spadnie nie?
Do tych którzy nie kupili - żałujcie, taniej już chyba nie będzie :/


@Seraf: Niby dlaczego nie będzie taniej? Wzrost o 50% w ciągu roku to nie jest zdrowy ekonomiczny wzrost, nikomo tu nie jest na rękę poza spekulantom, do tego zwykle taka ekstremalna euforia na rynku poprzedza kryzys.
@Seraf: ciesze sie, że Ci sie udalo. Mam nadzieje ze dobrze żyje Ci sie w Australii, oraz ze jestes szczęśliwy człowiekiem i nie czujesz wypalenia zawodowego. Pozdrawiam.