Wpis z mikrobloga

@smierdakow: Wydaje mi się, że może to być dość trudne - z tego co wiem nic takiego nie mamy, bo mimo mnogości browarów i wytwórni rzemieślniczych nie spotkałem produktu charakterystycznego dla dzisiejszego Dolnego Śląska. Niestety od czasu ostatniej wymiany kulturalnej po wojnie nie udało się wytworzyć czegoś unikalnego.

Albo totalnie się mylę i w mojej głębokiej ignorancji nie szukalem wystarczająco bardzo. Tym chętniej poobserwuję ewentualne odpowiedzi na Twój wpis, bardzo bym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@smierdakow: wspomniany browar Stu Mostów i konkretnie ich piwo Schöps.

Browar Stu Mostów przywraca historyczny styl piwa, warzony pod marką Wrocławia już przeszło 500 lat temu, przynosząc miastu sławę i renomę. Około połowy XVI wieku warzony w grodzie nad Odrą Schöps (baran) stał się znany i ceniony na przeszło dwa stulecia daleko poza granicami Śląska. Uznawany za czołowe piwo w tej części Starego Kontynentu pojawia się po raz pierwszy z nazwy
@smierdakow: W teorii nie do dostania nigdzie indziej jest piwo z browaru z samego Rynku czyli ze Spiża o którym nie wiem czemu nawet @Iudex zapomniał. Z drugiej strony one nie są jakimś specjalnym stylem robione po prostu specyficzne w smaku.

Do browarów z Wrocławia w teorii można oprócz wyżej wspomnianych dodać Brewery Hills ale ich już można dostac nawet w Lidlu więc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@smierdakow: Bre bre na strachowskiego. Z alkoholi regionalnych dla dolnego śląska to kminkówka wrocławska, lub sztygarówka - oby dwa produkty robione w wałbrzychu.
W Karpaczu u Tyblewskiego na deptaku będziesz miał kilka bitterów charakterystycznych dla tego regionu. Głównie to alkohole ziołowe podobne do jagermajstra czy underberga, czyli przepisy na alkohole typowo niemieckie. Nie ma „typowo” regionalnego polskiego produktu z tych stron.
W bre bre też pare ziołówek dostaniesz.
@Little_Juice warsztat już jakiś czas nie istnieje. Można za to dorzucić do tej listy dorzucić Tank Busters. Co prawda nie warzą we Wrocławiu, ale sama inicjatywa jak i założyciel jest z Wrocławia