Wpis z mikrobloga

Co z tym pokoleniem '00 się dzieje

Wziąłem swojego szwagra (lat 20) na rozładunek drzewa, a ten zamiast brać się za robotę to stoi z fajkiem w gębie i gapi się jak pracuje. #!$%@? mówię do niego żeby brał się do roboty, bo nie przyjechał tu na występy gościnne.

Dzisiaj dzwoni do mnie teściowa i razem z żoną do mnie bura że syneczek poskarżył się, że na niego nakrzyczalem i mam więcej tak nie robić...

Piękny kwiat młodzieży nam rosnie
  • 142
  • Odpowiedz
@credenss: Proszę zostawić Oskara w spokoju. To młody chłopak i musi się jeszcze uczyć roboty. Trochę szacunku do młodych.

@om9k: Dokładnie tak. #!$%@?ć tych starych leśnych dziadków, co to tylko stoją i się patrzą!!! Zero szacunku dla tych starych pierdów.
  • Odpowiedz
I to jest właśnie to całe pokolenie 00 i młodsi, nie można powiedzieć wprost, tylko trzeba się obchodzić jak z jajkiem żeby psychika nie siadła xD


@spacja_enter:

Prostackie odzywki można stosować do najmądrzejszych januszów w fabrkach smrodu, ale poza kołchozem wypadałoby zachować cywilizowany poziom.
Dlaczego sugerujesz, że to źle, że młodzi nie dadzą się obrażać i krzyczeć na siebie?
  • Odpowiedz
@credenss: samo pojęcie czyn społeczny czyni z nas dziadów, wiem co czujesz - młode pokolenie ma wymagania, trzeba się do tego przyzwyczaić. Ja teraz płacę młodszym kuzynom za takie roboty. Kiedyś to się jechało wujkowi wykopać ziemnioki, drugiemu połatać namiot. Teraz prosty rachunek coś za coś i to natychmiast musi być.
  • Odpowiedz
@credenss: Ja się nie zgodzę. Mam w pracy pod opieką 5 chłopaków w wieku 18 lat. I szczerze powiem, że 4/5 takich po prostu #!$%@?. Bez ściemy, mówisz co mają robić a oni to robią - jeszcze sami z pomysłami wychodzą. Warunkiem jest odpowiednie podejście do nich, no i kasa. 3k netto miesięcznie przez wakacje, to dla nich majątek.
  • Odpowiedz
@credenss: jestem z pokolenia "to oni potrafią pisać?" pracowałem w januszexie przez 4 miesiące by sobie dorobić, jak miałem wolne od szkoły, to nie wiem co się dzieje z tym pokoleniem 30+, jeden chłop pracuje całe życie w tym kołchozie zmienili jedną małą rzecz, a typ już nie wiedział co ma w ogóle robić. Chwile po mnie przyszedł inny typek, bo w tym okresie zatrudniali więcej osób, to nie potrafił wykręcić
  • Odpowiedz
Co z tym pokoleniem '00 się dzieje


@credenss: A co ma się dziać? Przecież nie od dziś wiadomo, że większość z nich, to roszczeniowe, zakompleksione cioty. Widać to np. na wykopie jakie wysrywy są wywplusowywane w gorące.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: pokolenia wczesniejsze nie mialy innego wyjscia, a jesli ktos mlody nie pracuje i nie ma wypracowanego dochodu pasywnego to jest po prostu pasozytem, przeciez ktos mu daje jesc, placi rachunki, daje dach nad głową. Za co panicz to oplaca jesli nie jest frajerem zeby sobie rece praca brudzić?
  • Odpowiedz
@credenss: trzeba było powiedzieć, że wyręczyłeś jego rodziców, bo widocznie nikt nigdy na niego nie huknął.

A co do rocznika, to nie ma znaczenia, lenie i ludzie wrażliwi na jakąkolwiek krytykę byli, są i będą.
  • Odpowiedz
sam jestes przykladed zacofanego myslenia.

1. Mozna zamowic usluge przywiezienia drewna przyczepa samozaladowcza, naprawde to groszowe sprawy a w tym czasie mogliscie byc ze szwagrem na rybach.

2. Przygotowanie drewna na opal dla babcigdy brakuje Ci sil i mozliwosci tez nie jest dobrym pomyslem.


@ArchaAniol: Można zamówić, można kupić... ja #!$%@?, wy już macie w tak rozwiniętym stadium dwóch lewych rąk, że poświęcenie godziny, albo dwóch na przygotowanie drewna to dla
  • Odpowiedz
Dwudziestolatek skarżący się mamusi, bo ktoś śmiał śmieć podnieś na niego głos.


@rolnik_wykopowy: Skarżący? Może po prostu przekazał informacje, że mają w rodzinie patusa, który nie potrafi normalnie powiedzieć i się od razu drze. xD I jak widać ta informacja była przydatna, ponieważ reszta rodzinki jest normalna.
Chłopak pojechał z własnej woli pomóc z drewnem, a jakiś Janusz już go musiał zgnoić, bo by chwili nie wytrzymał.

Widać, że młody ma
  • Odpowiedz
Widać, że młody ma więcej oleju w głowie


@CzajnikZniszczenia: Więcej oleju? xD Jak zgadzam się komuś pomóc, to idę i pomagam. Jak nie wiem co robić, to pytam się co mam robić, a jakbym chciał zajarać fajka przed robotą, to bym powiedział, żeby zaczekać na mnie 5 minut i podejrzewam, że nikt by nie miał o takie coś #!$%@?, a tymczasem z opisu OPa wynika, że młody stał jak #!$%@? i
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: A ja bym spytał z żartem czy czeka na zaproszenie, albo "kończ już tego fajka bo samo się nie rozładuje". Na pewno nie startowałbym od razu z ryjem bo to nie jest jego zasrany obowiązek że pomaga. Chamówę zostaw sobie w zakładzie jeśli lubicie tak ze sobą rozmawiać.
  • Odpowiedz