Wpis z mikrobloga

@Jade: tak naprawdę sprawa jest pochodną dwóch innych - po pierwsze, brakiem przewidywania odpowiedniej miejsc parkinkgowych przy budowie bloku (w czasach wielkiej płyty było mniejsze zapotrzebowanie na samochody, a współcześni developerzy po prostu mają to w dupie byle tylko upchnąć mieszkanie); po drugie ludzie, którzy mogliby zrezygnować z samochodu, ale z jakichś powodów (głównie prestiż a'la "nie będę się z bydłem zbiorkomem tłukł, ja mam Passata") tego nie robi.


@Pink_Floyd:
  • Odpowiedz
@Jade: Koło mojego bloku jest mnóstwo ważnych miejsc bez własnych parkingów, efekt jest taki, że w tygodniu chodnik wzdłuż (a czasem i w poprzek) jest zawalony gruzami, trawa została tylko na wysepce, brama wjazdowa do nas/garaże czasem są zastawione, widuję nawet mózgi, które zostawiają samochody na drodze, na światłach awaryjnych, bo oni tylko na chwilkę do przychodni. Eh.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
@Przelew: Chyba sobie żartujesz xDDD Ludzie parkują jak najbliżej miejsca docelowego. "Sklep 50m dalej??? O nie, szukam miejsca bliżej, a jak nie będzie to sobie stanę na 15 minut tutaj na trawie, albo pod sklepem na awaryjnych." Tak samo jest w centrach miast, dla przykładu Katowice: "Jedziemy na kawkę do lokalu?" i potem parkują pół godziny xD Zamiast wjechać pod Galerię (gdzie ZAWSZE jest miejsce) i się przejść 10 minut na
  • Odpowiedz
@Ostatni_Narkomanin: to samo bys napisal, gdyby staly tam na tej trawie rowery? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaczyna juz switac do czego daze? Brak miejsc parkingowych jest realnym problemem, wiecej projektow i kasy jest przeznaczane na drogi i infrastrukture dla rowerow a kierowcow traktuje sie jak smieci, walac strefami platnego parkowania, wysokimi mandatami, likwidujac zatoczki autobusowe, przez co jak autobus stoi to 20 aut za nim tez. Tymczasem
  • Odpowiedz
@Jade: Podstawowym problemem jest to, że miasta i spółdzielnie mieszkaniowe nie reagują na rosnące potrzeby mieszkańców. Wiele osiedli było projektowanych gdy samochodów było kilka razy mniej niż obecnie i posiadanie 1 samochodu na rodzinę bywało luksusem. Niestety miejsc prawie nigdy nie przybywa, bo mało które osiedle chce oddawać ostatnie skrawki zieleni na budowę parkingu. No a wiele miast myśli tylko o tym jak rozszerzyć strefy płatnego parkowania.
  • Odpowiedz
  • 7
@Jade

to nie blok tylko dworzec pkp


No to właśnie tym bardziej powinien być sensowny parking.

W miastach starają się ograniczać ruch w niektórych dzielnicach właśnie poprzez zabieranie miejsc parkingowych i to ma często sens, bo z czasem przyzwyczajenia kierowców się zmieniają i jednak przesiadają się do zbiorkomu. Jako kierowca ja to rozumiem, jeśli jest robione z głową, nawet jeśli sobie na to ponarzekam. Ale kurde pod dworcem to jednak powinno być
  • Odpowiedz
@Jade: poznałem i to po "jednej nutce". Chyba po tym profilu ulicy.

Prosto z auta wchodzisz na peron i do pociągu, drugiego takiego luksusowego parkingu w Polsce nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@Jade przecież to nie jest żaden zadbany trawnik tylko jakiś nieużytek zaniedbany i porośnięty chaszczami xD

@Agemaker: Coś takiego nazywa się teraz łąką miejską i nie służy do rozjeżdżania samochodem, tylko do utrzymania wilgotnego klimatu w zabetonowanym mieście i jako ochrona dla zwierząt np. ptaków. Ale oczywiście samochodziarze by chcieli każdy skrawek zieleni zabetonować i zrobić dla nich śliczny parking. Wiesz jak się to skończyło w Stanach? Jak nie, to zapraszam
  • Odpowiedz
@Jade: No tak, bo ten trawnik to tam normalnie rabata z najdroższymi ziołami i kwiatami była xD a nie jakieś chaszcze.
Typowy zieleniak, który już jednak będzie płakał, jak mu dostawa się opóźni, czy sam będzie robił kółka wokół budynku xD
  • Odpowiedz
@Peter_Mountain: łąka miejska to jest to, a nie jakaś połać zachwaszczonej, zaniedbanej ziemi. Nie interesują mnie stany, jesteśmy w Polsce, miasta są dla ludzi i przede wszystkim im powinny służyć. Te auta w tym miejscu nikomu i niczemu nie szkodzą i nie przeszkadzają. Nie dajmy się zwariować z tym pieprzeniem, że wszystko musi być idealnie wyznaczone i wytyczone.
Agemaker - @Peter_Mountain: łąka miejska to jest to, a nie jakaś połać zachwaszczonej...

źródło: comment_1629790370QzIMsNpOEVYvMUXTJb1L7L.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Jade: no, ale pierwsi są do zesrania jak rowerzysta nie chce jechać brukowaną ścieżką rowerową i zajmuje 2 metry kwadratowe na drodze. Widać w kowmtnarach tu ich argumenty "a masz samochód?" "A jest parking?". To nie parkuj :) tak samo może odpowiedzieć rowerzysta "a masz rower?", "A jest sciezka z asfaltu?". Tylko wtedy by się wykopki zesraly
  • Odpowiedz