Wpis z mikrobloga

śmierdzi p0lactwem

nie dość, że za darmo to jeszcze marudzą xD


@PanKracy582: Tak nie do końca. Bezpłatnie, ale nie za darmo, bo każdy się dorzuca w podatkach za to. Inna sprawa, że wszystkim dogodzić się nie da.
@stivenus:
ja nie płacę= za darmo ( ͡º ͜ʖ͡º)
równie dobrze można by narzekać, że z moich podatków powstały chodniki w mieście z których nie korzystam (bo są po drugiej stronie miasta czy coś) xD
ja nie płacę= za darmo ( ͡º ͜ʖ͡º)

równie dobrze można by narzekać, że z moich podatków powstały chodniki w mieście z których nie korzystam (bo są po drugiej stronie miasta czy coś) xD


@PanKracy582: No ale z drugiej strony jeśli tak jak napisałem, dokładasz się do tego wszystkiego w podatkach i uważasz, że pieniądze zostały źle wydane, no to sobie ponarzekać możesz ( ͡°
a winobranie to nie są takie dożynki tylko że winogron zamiast zboża? XD


@Ark00: Właściwie tak, winobranie, to święto wina czyli uwieńczenie prac przy zbiorach na winnicach. No i połączone z dniami miasta.
@DartNorbe: starówka jest zastawiona różnymi straganami. Gastro, odpustowe rzeczy, oscypki etc. Jest duża scena z artystami. Jest wesołe miasteczko dla małych i dorosłych. Przy ratuszu jest miasteczko winiarskie, gdzie można sporo różnych win spróbować. Co roku jest wybierane oficjalne wino z jednej z lokalnych winiarni. Otwierane są też piwnice winiarskie, bo trochę ich jest w ZG. I sporo pobocznych rzeczy jeszcze jak wystawa w muzeum, lokalny folklor itd.