Wpis z mikrobloga

8.00 na Jedności Narodowej tramwaje stoją w korku za sznurem samochodów, już o tym pisałem, ale chciałbym uścisnąć dłoń debila, który zlikwidował tam wydzielone torowisko i zamiast tego zrobił ścieżkę rowerową xD
A już za chwilkę koniec wakacji, to tramwaje dostaną tam takiej obsuwy, że zabraknie granulatu dla prezesów na uspokojenie xD

#wroclaw #mpkwroclaw
  • 36
Nawet zakładając że tam zapieprza 200 rowerzystów na godzinę to w teorii to jest ile? 1.5 tramwaju?


@Darth_Gohan: Byłby to nieuzasadniony optymizm. Zwłaszcza w okresie wrzesień-maj tak mniej więcej, czyli większość roku. No dziś był piękny przykład bo ulewa z rana, ludzie mokną na przystanku, a tramwaje w koreczku sobie kisną xD
@Iudex Ja wiem ze optymizm ale mówię, że nawet teraz w lecie takiej ilości rowerzystów tam nie ma, co Ty jako bardziej obeznany w tym rejonie miasta tylko potwierdzasz.

W zimie to pewnie jeden tramwaj by przewiózł wszystkich rowerzystów którzy skorzystają z tego przez cały dzień :p
@MalowanyPtak: tak, ale jednak są w tym miescie ścieżki rowerowe, które są naprawdę dobrze zaprojektowane. Poza tym, jako kierowca naprawdę cieszy mnie fakt wyrzucenia rowerzystów z jezdni, bo bardzo mnie to drażni.

@Darth_Gohan mnie najbardziej przeraża pomysł na remont mostu osobowickiego. Nie wiem czy tam coś robią, ale wladowanie sciezki zamiast pasa to jakis kretynizm.
@Iudex: akcjomiastoza i patoaktywizm temu winne. Grupki biznesmenów-szkodników głośno płaczą, że trzeba budować ścieżki rowerowe i mieszkańcy sami zaczną z nich korzystać jak będzie infrastruktura. No zaczęli. z 4 do 6% wzrost bo ludzie uciekli z mpk i pojawiły się uber eatsy.

Bez zrobienia porządku z tymi psychopatami, którzy nie patrzą na dane oraz potrzeby transportowe mieszkanców i twierdzą, że rower jest panaceum na problemy komunikacyjne miast i porządnego doinwestowania mpk