Wpis z mikrobloga

Na okres w którym robi sie przetwory powinno sie mnie autentycznie ładować w jakiś kaftan, już pewnie ze sto słoików pękło w tym sezonie a ja cisne dalej, po co nie wiem, dla kogo nie wiem, może akurat jakiś pułk wojska będzie przechodził głodny czy coś #ogrodnictwo #gotujzwykopem #oswiadczenie
Niewiemja - Na okres w którym robi sie przetwory powinno sie mnie autentycznie ładowa...

źródło: comment_1629395482tsCsFLaVsezrYAhUEM4BEm.jpg

Pobierz
  • 141
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arinkao: Smakują, w tym sezonie pierwszy raz uprawiałem i są bardzo spoko. Zapiekanka z ziemniaków, bakłażanów, cukinii i papryki z jakimś serem i mięsem jest mistrzowska. Do leczo też spoko, grillowane też spoko. W innej formie jeszcze nie jadłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzeba je po prostu dzień wcześniej osolić i przed obróbką wypłukać


@Niewiemja: Nie trzeba dzień wcześniej, wystarczy nawrt godzinka. Chodzi o
  • Odpowiedz
@Niewiemja: witam kolegę. U mnie w piwnicy stoi sobie około 350 słoików różnego rodzaju dżemów, sosów, gulaszy, leczo, zup, fasolek po bretońsku, kiszonek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po co? Nie wiem, ale podczas klęski głodu będę lokalnym magnatem.

  • Odpowiedz
@Trannitis: mięsne weki pasteryzujesz 3 razy, najlepiej w odstępie 24h. Upewnij się, że jest szczelnie zakręcony. Ja zawsze wrzucam jeszcze gorący sos do słoika. Słoik i łyżka wcześniej dla pewności wyparzone wrzątkiem.

No i zostawiaj jak najmniej miejsca w słoiku. Im mniej powietrza tym mniejsza szansa na zakażenie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sarza01: prawdopodobnie złe ogórki, ktoś je pryskał chemią niedawno i się po prostu nie kisza a jakby gotują przez tę chemię która mają w sobie. Po oprysku powinien być okres karencji kiedy się nie sprzedaje ogórków bo się psują. Zmien dostawcę oogorasów. Chociaż teraz już prawie po sezonie więc każdy pryska. Wiem jak jest bo teściowie mają plantację ogórków.
  • Odpowiedz