Wpis z mikrobloga

@Piwerolo: To znaczy możesz ją od razu włożyć do lodówki, to nie będzie tak szybko fermentować i robić się kwaśna. Długo trzymane kimchi w temperaturze pokojowej robi się coraz bardziej kwaśne. Dlatego trzeba to sobie robić na wyczucie. Ja kilka dni do maks dwóch tygodni (o ile nie ma upałów) trzymam wszystko w kuchni, a potem wkładam do lodówki.
  • Odpowiedz
@Niewiemja: No tak. Ale przykładowo ogórki się kisi do któregoś tam sierpnia i potem już nie ukisisz ich. Istnieje jakiś kalendarz kiszonek czy niektóre mogę robić w zimę nawet ?
  • Odpowiedz
@Niewiemja: To chyba nigdy nie jedli domowych słoików. Osobiście zbyt dużo ich już nie jem bo po prostu mi obrzydły przez lata (mimo że były bardzo smaczne), ale zdarzyło mi się parę razy w życiu kupić jakiś słoik z przetworami w sklepie i wszystko co nie jest dżemem/powidłem smakowało #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Piwerolo: W życiu o czymś takim nie słyszałem, to chyba na jakichś wioskach gdzie nie mają ogrzewania albo jak ktoś kisi w piwnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak masz temperature pokojową w mieszkaniu to sobie możesz kisić co chcesz kiedy chcesz
  • Odpowiedz