Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niewiemja: ale czy wodę na solankę gotujesz? Solanka woda z solą tak? XD
#!$%@? to. 50 słoików i beczka 30 do #!$%@?, a mam jeszcze takie czarne pojemniki po odżywkach(10l) i tamte wyszły ok. Robione wszystko identycznie. Gotowana woda z 1,5 łyżka soli. Czosnek, koper, chrzan.
Może chodzi o brak światła?
  • Odpowiedz
@Sarza01: Gotuje i zazwyczaj zalewam gorącą, dwie łyżki soli niejodowanej na litr wody. Najczęstsze błędy to za wysoka temperatura i to że coś wystaje ponad powierzchnie solanki, czy światło ma coś do tego nie wiem ale wątpie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
prawdopodobnie złe ogórki


@leftfinger: no okazuje się że nie bo dziś otworzyłem inny pojemnik i są dobre. Te same ogórki. A 50 słoików i beczka(2 raz w tym roku) do #!$%@? xD
  • Odpowiedz
Każdy ogórek był dwa razy myty w ręku zmywakiem xD


@Sarza01: A tak to nie rób bo zmyjesz bakterie mlekowe z ogórów, one tam są potrzebne do fermentacji, im ich mniej tym większa szansa że jakieś inne sie zagnieżdża ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ile zależy od temperatury, wrzuć do fermentacji rzodkiewke, jak sie zrobi biała to juz
  • Odpowiedz
@Niewiemja: dzięki bardzo za pomoc. Polecam Ci mocno sobie za pasteryzować wołowinę tak jak tamten koleś. Ja miałem chudą bardzo to masła jeszcze dałem. Najlepsza wołowina jaką jadłem jeśli chodzi o sposób przyrządzania. Soczysta, krucha, nie gumowata. I ten sos co z tego zostaje. No poezja. I to może z miesiąc stać w lodówce. no tylko 3h gotowania to dość długo.

mozzarelle też robię. też polecam. łatwo się robi.
  • Odpowiedz
@Niewiemja: 1kg mięsa wołowego (ja używam łopatki)
Litr czerwonego wytrawnego wina
Bulion wołowy na kości i
500g grzybów (najlepiej wychodzi na borowikach, ale od biedy moźns użyć pieczarek brązowych)
Cebula szalotka (małe bulwy)
500g
  • Odpowiedz
Mirki i mirabelki ze wszystkich tagów połączyły się we wspólnym kiszeniu i domowych wyrobach( ͡ ͜ʖ ͡)
Może jakieś wykopparty w temacie przetworów?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz