Wpis z mikrobloga

Mirasy, Mirabelki - rozglądam się za smartwatchem z myślą głównie o bieganiu. Najbardziej zależy mi na GPS. Dotychczas biegałem z telefonem, ale niestety dość zawodny ten mój gps w telefonie no i jednak jest to klamot.

myślałem o suunto 7, suunto 9 , patrzyłem też na garmin forerunner 745, ale dość drogi jest, bo 2k, a ja szukam czegoś do kwoty 1500 zł

nie zamierzam zegarkiem płacić, przede wszystkim ma służyć do rejestrowania tras, czyli do aktywności fizycznej

wskazówki mile widziane

#pytanie #bieganie #suunto #garmin #smartwatch #pytaniedoeksperta #turystyka
  • 16
@Averte: Huawei 2 pro jest sensowny. Przede wszystkim ma szkło szafirowe i tytanową kopertę. No i na basen się nadaje oraz do biegania GPS działa bez zarzutu.
Cena poniżej 900 zł.

W sumie w tej cenie nie ma nic ciekawego. Jak porównuję ten zegsregi do kilka razy droższych fenixow znajomych, to chińczyk miażdży konkurencję wytrzymałością materiałów.

W sumie to śmieszne, jak nie zalosne ze smartwach za kilka tysięcy nie ma porządnego
@Averte: jak tylko do biegania - miałem polar m430, świetny zegarek. fajnie dokładnie czas mierzył. czas pracy z GPS też był ok. Sprzedałem za ok 250zł
Teraz mam Garmin 645 - jeszcze fajniejszy, więcej opcji, ale i cena zdecydowanie wyższa.

Jeśli robisz trasy dłuższe niż np 6h to raczej ten garmin będzie lepszy, m430 dosyć leciwy już jest.
@klinaklinem słyszałem na yt, że suunto 7 w przeciwieństwie do 9, trzeba niestety codziennie ładować.
@profaza @gokish @na_teraz_nie_wymysle sprawdze, thx

@Cypselus suunto 9 ma szafirowe, suunto 7 gorilla. Nie wiem jak sprawuje sie ta gorilla i czy jest problem z rysowaniem sie szkła, bo zegarka wcześniej nie nosiłem:)

@Sl_w_k_1 thx , zobacze

@kale_sony masz polara? Wśrod znajomych mam tylko użytkowników garmin albo suunto, a o polarze slyszalem na yt tylko
@Averte: Ja szukałem solidnego zegarka z dobrym GPS i nierysującym się szafirowym szkiełkiem i latam teraz z Corosem Apex 46mm. Zegarek lekki, ładuję go raz na 2-3 tygodnie robiąc 5-6 godzin treningu w tygodniu. Funkcje analityczne w aplikacji są przydatne. Intuicyjne sterowanie - szybko przywykłem do pokrętła mimo, że w poprzednim zegarku miałem 5 przycisków :D To co mnie w nim drażni (ale może poprawią), to nawigowanie po trasie i obracanie
@Averte: mam Suunto 9 w tytanie, GPS jest niezawodny, bateria to 5-7dni, szkło szafirowe jest tez w 9 Baro, bez baro- mineralne. "Największą" bolączką jest brak zróżnicowanych interwałów, ale dzięki temu zrozumiałem, jak bardzo nie jest to potrzebne w amatorskim bieganiu :D. A w ostateczności można lapować. Aplikacja Suunto naprawdę ciekawie się rozwija, na początku to było dno, ale teraz dostarcza bardzo dużo informacji. Biegam czasem z kolegą, on ma Garmina
Suunto 7 bardzo fajny ale rzeczywiście bateria słaba. Maksymalnie 11-12 h jak masz odpalony trening. Jeśli chodzi o normalne użytkowanie to starczy na 2 dni. Za to aplikacja suunto jak najbardziej daje radę.