Wpis z mikrobloga

@fishery: Smieszna jest Twoja wiara w dobre zamiary rzadu co do bezpieczenstwa kierowcow. Chodzi wylacznie o podreperowanie budzetu. Braki w kadrach policji wiec nie ma konu wypisywac mandatow i obstawiac wszystkich miejsc. Nowy taryfikator jest nieludzki i duzo bardziej dotkliwy niz ten niemiecki w ktorym jestes zakochany.
  • Odpowiedz
@fishery Najlepsze są te "przyczepki", wygląda jak pozostałość po bunkrze xD O bezblyskowych nie słyszałem, choć może nie zawsze jest potrzebny błysk np. w słoneczny dzień? Jeżdżenie zgodnie z ogranieczniem po prostu się tu udziela, przejmujesz tę mentalność, poza tym ruch naprawdę płynny (mam na myśli miasta i landówki), także nie kusi nawet naciskanie na padał gazu.
  • Odpowiedz
@fishery: Wg mnie mało to zmieni u nas na drogach. Powinni się skupić na #!$%@? gratach które jeżdżą u nas i maja o dziwo przegląd. O odpowiedniej organizacji przejść dla pieszych, a nie przejście przez 4 pasy ulicy, bo tak taniej. Surowe karanie pijanych, pieszych bez odblasków (#!$%@? tego nie czaje, tyle osób ginie bo wstyd im zalozyc #!$%@? opaskę czy kamizelkę za 10zl), surowe karanie agresji na drodze. Zgadzam
  • Odpowiedz
@fishery O tak kumplu, podpisuję się w zupełności. Zawsze jak wjeżdżam do Polski w tle odpala mi się "Welcome to the Jungle", mimo że sam kiedyś byłem jej częścią :-)
  • Odpowiedz
@fishery: Ta mentalność niewolnicza to przez Was aż promieniuje. Ktoś zapomniał ściągnąć znaku po robotach budowlanych i dalej jest ograniczenie? No TRZEBA SIEM STOSOMWAMĆ. Najlepiej niech człowiek nie myśli, niech kierowca nie jest w stanie osobiście określić prędkości jaką jego pojazd jest w stanie pojechać w danych warunkach drogowych, przy zachowaniu pełni bezpieczeństwa swojego, jak i innych użytkowników dróg.

Ja wolę sam odpowiadać za to co wyprawiam za kierownicą i
  • Odpowiedz
Jazda zaczyna się powyżej 200KM i najlepiej 4x4


@bylem_zielonko: nie ma dużej różnicy między 200 a 180, tym bardziej, że na przyspieszenie ma też wpływ masa, moment obrotowy, przełożenia biegów itp. Nie zmienia to też faktu, że 180km starcza by móc poszaleć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@zaxom: Nikomu z debili porozwalanych na drogach nie zależało aby się rozwalić ¯\_(ツ)_/¯ Tak więc idiotyczny argument.
Jesteś kolejnym przykładem "ja wiem lepiej, w dupie z przepisami". Typowe dla Polaków i dopóki nie wypleni się tego kijem z tego narodu to na drogach będzie jak jest.
  • Odpowiedz
@LeszekMucha: Panie, przecież połowa użytkowników dróg polskich to nie ogarnia nawet, że jak #!$%@? druty z opony wystają to jest niezbyt sympatycznie. Te zmiany to tylko, żeby kasę trzepać. Zamiast skupić się na edukacji, na wytłumaczeniu, że opony to jest podstawa w każdym pojeździe, nieważne czy nowym czy starym... To wszelkie bolączki zwalamy na prędkość...

Nie dalej jak trzy dni temu dane mi było przejechać się genialną A4 Balice-Kato. Jestem ostatnią osobą, która uważa że 140km/h na autostradzie to jest maks co można wyciągnąć... Te dwadzieścia, czy nawet sześćdziesiąt kilometrów na godzinę więcej mi już zbytniej różnicy nie robi... Z tym że, zawsze zachowuje odległość kilkunastu/kilkudziesięciu metrów od poprzedzającego pojazdu. Jedzie wolno? No trudno... Niech sobie jedzie swoim tempem, zjedzie, to pojadę szybciej.

Taki #!$%@?, podlatuje jakaś audiczka lecąca 200km/h i #!$%@? długimi, bo król jedzie, niech pachołki zjeżdżają, podjeżdża na metr od mojego zderzaka... tak jakbym ja też nie chciał pojechać szybciej ale nie mam jak, bo nie podjadę do zderzaka tego z przodu, bo mnie nie #!$%@?ło, że minimum nieuwagi i mamy karambol na autostradzie. Nawet kilkadziesiąt kilometrów dalej przeprowadziłem taki test, bo znowu jakaś stara beta podlatuje i długimi... no to zjeżdżam między dwa tiry XD i moment wracam... i też
  • Odpowiedz
@fishery: ale do tego powinniśmy dążyć, ażeby użytkownik drogi wiedział lepiej... przecież komunikacja to jest podstawa gospodarki, jak chcemy się rozwijać to musimy być zdolni do sprawnego i szybkiego przemieszczania się, ograniczenia powinny być zwiększane, możliwości samochodów są coraz większe... no ale wiadomo, urzędnik wie wszystko, #!$%@? karami, bo ruch w naszym kraju jest zwyczajnie niesprawny i frustrujący, bardzo dobra metoda, żeby jeszcze większą rzeszę kierowców zwyczajnie sfrustrować i #!$%@?ć
  • Odpowiedz