Wpis z mikrobloga

Szukanie "magicznego środka". Brak motywacji do liczenia kalorii. Liczenie "na oko", co doprowadzało do braku efektów. Zbyt dużo kombinowania, wpadnie ze skrajności w skrajność. Zamiast ograniczyć na początku np. fast foody, chipsy i słodzone napoje, to rzucanie się na głęboką wodę, zmiana o 180 stopni która była nie do utrzymania. Najlepsze rezultaty dało mi prowadzenie dzienniczka żywieniego w fitatu, zapisywanie wszystkiego co jem i stopniowe "ulepszanie" jadłospisu.
największy błąd, który popełniliście w procesie #odchudzanie


@pannakota: dawałem z siebie 100%, krzywo stanąłem i kontuzja, potem kolejna bo nie wyleczyłem do 100%.

Czyli ogólnie, nie słuchanie organizmu i oczekiwanie szybszego efektu (jak bym miesiąc dłużej się kurował, pewnie bym nie złapał drugiej kontuzji poważniejszej. Ogólnie przez jedną głupią kontuzję na lodzie, 2 lata wyłączone z aktywności. W moim przypadku jak jestem w domu (zawsze jem, pewnie spowodowane to jest nawykami
@pannakota: Kombinowanie, wprowadzanie niepotrzebnych zmian mimo że wszystko idzie w dobrym kierunku, obsesja na punkcie jedzenia i wyczekiwanie na nie, jaranie się nim. Branie wszystkich usłyszanych informacji za prawdę bo powiedział ją ktoś szanowany w branży.

Demotywowanie się małym potknięciem, np. zjadłam 80kcal więcej, #!$%@? #!$%@? jeszcze 800, jutro zacznę z czystym kontem.
@pannakota: zbytnio przejmowanie sie liczeniem kalorii. Wiadomo żeby schudnąć liczenie kalorii ułatwia sprawę, ale tak naprawde chodzi o to żeby schudnać i zostać z tą wagą na lata, a liczenie kalorii jest męczące, i chwilowe. Dlatego teraz jak zchudłem, jem orientacyjnie co chcem (już po tylu latach miej lub bardzie wiem co ile ma kalorii), ograniczam oczywiscie cukier , fastfoody itp, ale głównie chodzi o ruch. Jak cieżko ćwiczysz i regularnie
@pannakota: i jeszcze jedno, jeśli chcesz tylko schudnąć to chwile to licz kalorie, jak chcesz by do końca życia być chudym, musisz polubić ruch i tylko tyle, jak bedziesz sie ruszał, ćwiczył i lubił to, to sie nie bedziesz wagą przejmował bo bedziesz wygladał dobrze i najważniejsze, czuł sie dobrze z samym sobą ()