Wpis z mikrobloga

@Dolan @Poldi7777: Kuchenek używać wolno tylko w strefach, które wcześniej były obszarami pilotażowymi. Jest to ładnie i wyraźnie pokazane na mapie i w aplikacji mBDL - do szybkiego sprawdzenia.
Poza tym - daj spokój z szykowaniem sobie jedzenia poza szlakiem w Parku Narodowym. Mamy ich tyle, że zakłócanie spokoju przyrody zapachami żarcia i odgłosami szykowania jedzenia jest zdecydowanie niewskazane.

Poza terenem PN, nawet jeśli nie jest to strefa Zanocuj w Lesie,
@Afrati: @Poldi7777: tez mi się tak wydaje. Z reszta na razie nigdy nie trafiłem strażnika w lesie poza szlakiem, a jak się jeździ poza sezonem i włazi się w odludne miejsca to serio musiałbyś mieć pecha żeby ci złapali i jeszcze żeby się trafił służbista który się przywali o dobrze zabezpieczony palnik
@Dolan: @Poldi7777: dla mnie zasadniczo to żadna kuchenka nie jest "otwartym źródłem światła"...
otwartym źródłem światła to może być pochodnia, świeczki, lampa naftowa bez klosza... a nie kuchenka której celem nie jest oświetlanie - a przygotowanie posiłku, a po jego przygotowaniu się ją wyłącza.
@Emill: Nawet nie wiem jak wygląda procedura odmowy przyjęcia mandatu od strażnika parku. Tak samo jak od policjanta, kiedy sprawa idzie do sądu?
Sprawa z takimi palnikami pewnie wygląda tak, że nikt z parku narodowego nie przyzna, że to nie jest otwarte źródło światła. Od razu by mieli setki czy tam tysiące turystów korzystających z tego przywileju. Takie moje luźne rozważania ¯\_(ツ)_/¯
Nawet nie wiem jak wygląda procedura odmowy przyjęcia mandatu od strażnika parku. Tak samo jak od policjanta, kiedy sprawa idzie do sądu?


@Poldi7777: tak, procedury z mandatami określa kodeks postępowania o wykroczenia i wygląda tak samo w przypadku każdego mandatu...

Sprawa z takimi palnikami pewnie wygląda tak, że nikt z parku narodowego nie przyzna, że to nie jest otwarte źródło światła. Od razu by mieli setki czy tam tysiące turystów korzystających
@Emill: To już jak stwierdził wcześniej pilot1123 zdecyduje sąd.
Kwestia tylko czy taki dajmy na to zakopiański jest w stanie wydać orzeczenie po myśli jakiegoś tam pierwszego lepszego cepra. ( ͡° ͜ʖ ͡°)