Wpis z mikrobloga

Chyba cała Polska żyje tym, co wczoraj wydarzyło się w Sejmie. My również, dlatego będziemy pytać Marszałkinię Witek o opinie prawne, o których wspomniała, tłumacząc reasumpcję głosowania.
ALE my dziś żyjemy też kolejną rozprawą z Fundacją Lux Veritatis, która rozpocznie się już za chwilę o godz. 9.00 w SR dla Warszawy-Woli. Bądźcie z nami - postaramy się relacjonować przebieg także w komentarzach pod wpisem. Dziękujemy za Wasze wsparcie!
Link do relacji z poprzedniej rozprawy.

Wołam:


I osoby, które były zainteresowane ciągiem dalszym tej sprawy:


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #luxveritatis
  • 207
@jabl: Fakt, powinienem być precyzyjny - to, że zmiana przyniosła oczywiste korzyści i udoskonaliła język nie znaczy, że należało ją wprowadzać. To, że z perspektywy czasu zdała egzamin nie znaczyło, że sam akt jej wprowadzania był dobry, gdyż język powinien rozwijać się w sposób maksymalnie swobodny, a nie w oparciu o opinie ludzi motywowanych ideologicznie.
@proceduralne: Powtarzasz po kolegach. Wymyśl coś oryginalnego.
Typ walnął 3 wypowiedzi. 2 były totalnymi bzdurami. Mogłem nie cytować całości, ale pośpiech nie pomógł, bo próbuję odpisać każdemu. Mogłem też nie używać skrótu myślowego i pewnie i tak byśmy się nie dogadali.
Szkoda, że poza czepialstwem i tego typu atakami, od dłuższego czasu nic sensownego tu nie przedstawiono. Więc pozostaje mi życzyć, by każdy i każda rozmówczyni i rozmówca mieli dobry dzień.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Pantokrator: Tutaj masz rację, nie sposób się z Tobą dogadać, bo Ty chcesz mieć na siłę rację, a nie dojść do porozumienia.

Używaj formy, jakiej chcesz, i daj nam używać takiej, jakiej my chcemy. I nie dorabiaj do tego ideologii, jaka Ci pasuje do światopoglądu, bo świat jest bardziej skomplikowany niż lewo i prawo.
@sklerwysyny_pl: Odnośnie wczorajszych wydarzeń w Sejmie, my wysłaliśmy wniosek o treści:

Na podstawie art. 61 ust. 1 Konstytucji RP i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, wnosimy o udostępnienie informacji publicznej o opiniach pięciu prawników, z którymi 11 sierpnia 2021 Marszałek Sejmu Elżbieta Witek konsultowała kwestię ważności głosowania nad przełożeniem posiedzenia Sejmu na wrzesień 2021.


1. Do ilu prawników zwróciła się
@Watchdog_Polska: nie wiem czy tylko ja tak mam ale denerwuje mnie to jak wyglądają rozprawy w polskich sądach. 2-3 godziny i następne posiedzenie jakby nie można było po 8-10h robić rozpraw i załatwić wszystko na jednej. Teraz znowu 2 miesiące czekania, sąd połowy rzeczy zapomni i będzie musiał sobie odświeżać pamięć i to tylko strata czasu dla wszystkich. Później znowu kilku świadków, znowu przerwa i może w połowie przyszłego roku będzie
My za najniższa krajową to tak średnio tym żyjemy, bardziej myślimy jak tu związać koniec z końcem, zmienić pracę wziąć kredyt czy coś…
@Pantokrator: Mówisz w skrócie że kobiece formy są wymysłem lewaków ideologia etc. Ciekaw jestem Twojego zdania na temat że żeńskie końcówki były powszechne w przedwojennej Polsce, dopiero za komuny jakoś zaniknęły.

https://wielkahistoria.pl/zenskie-koncowki-feminatywy-w-ii-rp-uzywano-ich-w-polsce-juz-100-lat-temu-i-nie-wzbudzaly-kontrowersji/

Na przykład tutaj fragment gazety z 1901 roku.
Radus - @Pantokrator: Mówisz w skrócie że kobiece formy są wymysłem lewaków ideologia...

źródło: comment_1628770177Z2bVCtw9QqIZte6pkv6GNF.jpg

Pobierz