Wpis z mikrobloga

Chyba cała Polska żyje tym, co wczoraj wydarzyło się w Sejmie. My również, dlatego będziemy pytać Marszałkinię Witek o opinie prawne, o których wspomniała, tłumacząc reasumpcję głosowania.
ALE my dziś żyjemy też kolejną rozprawą z Fundacją Lux Veritatis, która rozpocznie się już za chwilę o godz. 9.00 w SR dla Warszawy-Woli. Bądźcie z nami - postaramy się relacjonować przebieg także w komentarzach pod wpisem. Dziękujemy za Wasze wsparcie!
Link do relacji z poprzedniej rozprawy.

Wołam:


I osoby, które były zainteresowane ciągiem dalszym tej sprawy:


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #luxveritatis
  • 207
@jabl: Ale ja nic nie psuję, ja bronię stanu sprzed motywowanych ideologicznie zmian. Nieistotne, co komuchy zrobiły, istotne, że przez 20+ lat społeczeństwo mogło mówić jak chciało i dopiero zorganizowana akcja środowisk lewicowych doprowadziła do szerszego rozpowszechnienia tego cudu.
I po co?
Jakie płyną z tego korzyści?
Że wypowiedzi są dłuższe, a płeć stała się nagle kluczowym czynnikiem?
@KorwinMocnoMasakrujeMlodegoLewaka: Konflikt i bariera już są, ja po prostu nie udaję, że wszystko jest OK, bo mam na tyle samoświadomości, by łatwo lokalizować przyczyny problemu.
Nie zapędziłem się w żaden "kozi róg", ten, który zaczyna coś wciskać z powodów ideologicznych jest winnym całej sytuacji, a nie ludzie reagujący negatywnie na takie zapędy.
@proceduralne: No i bardzo słusznie, że je usunęli, skoro przez 20+ lat nie wracały, póki banda motywowanych ideologicznie świrów (i świriń, bo przeciez nie domyśliłbyś się, że chodzi o wszystkich i wszystkie XD) nie zaczęła na nowo lokować ich gdzie popadnie.
@Pantokrator: Psujesz naturalną ewolucję języka, powstającą spontanicznie w wyniku wolności wypowiedzi, narzucając jej jakieś ograniczenia, które sam sobie wymyśliłeś, szukając jakiejś mitycznej "korzyści", a więc de facto przyznajesz się do tego, że chcesz tym naturalnym procesem manipulować i go modyfikować. Wyborne fikoły, takie w sam raz na olimpiadę.

No i bardzo słusznie, że je usunęli


xD
@jabl: Nie ma nic naturalnego w motywowanej ideologicznie akcji wąskiej grupki ludzi, tłukącej coś swoim wyznawcom do łbów. Tak samo nie ma nic naturalnego w pisiej propagandzie.

Teraz proces JUŻ jest zmanipulowany. Więc czy chcesz czy nie, występuje na to negatywna reakcja ludzi, którzy tak jak ja, nie lubią zmieniać swojego języka z pobudek ideologicznych.
@proceduralne:

>Bardzo dobrze

Naturalna zmiana

Ważne że lewaków boli du- czekaj co?


Nic takiego nie napisałem, brawo dzbanie.

Renesans feminatywów po PDLy


20 lat nic się nie działo, choć panowała pełna wolność w tej materii, nagle nie ludzie na ulicach, a grupka lewackich działaczy zaczęła wszędzie to ładować. No fajny renesans, taki niezbyt naturalny.
Ani nie popieram tego, co zrobił PRL, ani tego, co robi teraz lewactwo. Jakby feminatywy były tak
@Watchdog_Polska: Typ nazwał moją wypowiedź wysrywem, ale widzę, że to już pomijacie, bo się wypowiedział po waszej stronie. Ehhh.

Co chciałem, to napisałem, problem w tym, że ludzie tutaj dyskutują ze swoim wyobrażeniem o moich wypowiedziach i zwyczajnie jestem zmuszony to prostować, bo irytują mnie kłamstwa i prymitywne manipulacje, co zrobić?