Wpis z mikrobloga

Chyba cała Polska żyje tym, co wczoraj wydarzyło się w Sejmie. My również, dlatego będziemy pytać Marszałkinię Witek o opinie prawne, o których wspomniała, tłumacząc reasumpcję głosowania.
ALE my dziś żyjemy też kolejną rozprawą z Fundacją Lux Veritatis, która rozpocznie się już za chwilę o godz. 9.00 w SR dla Warszawy-Woli. Bądźcie z nami - postaramy się relacjonować przebieg także w komentarzach pod wpisem. Dziękujemy za Wasze wsparcie!
Link do relacji z poprzedniej rozprawy.

Wołam:


I osoby, które były zainteresowane ciągiem dalszym tej sprawy:


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #luxveritatis
  • 207
Ja się zastanawiam jak ten "obrońca" potem sobie wróci do domu i spojrzy w lustro.


[]
@S0Cool ale tu się nie ma nad czym zastanawiać. 7 metrów pod ziemią zrobił wywiad z adwokatem , gdzie masz jasno wytłumaczone , se obrońca musi być przekonany o braku winy klienta. Inaczej nie ma sensu być obrońcą. To nie adwokat ma sobie spoglądać w lustro. On solidnie wykonuje swoją pracę. I co więcej.. na ogol
Do wszystkich mających problem z "marszalkinia". Macie rację, to #!$%@? wyraz, aż ciężko go napisać bez błędu, ale nie ma to kompletnie znaczenia w tej dyskusji. Tylko marnujcie swój czas.
obrońca musi być przekonany o braku winy klienta


@muchabzz: Jeśli ten obrońca jest przekonany o braku winy klienta, to bardzo źle świadczy o jego wiedzy prawniczej, bo wina klienta jest dość ewidentna. Natomiast zadawanie pytań o finansowanie powoda czy obieg dokumentów w Watchdog świadczy o nim jeszcze gorzej.
Prawdopodobne scenariusze. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Watchdog_Polska: Najbardziej prawdopodobne jest niestety to, że przepchną za parę tygodniu nowelizację ustawy o dostępie do informacji publicznej, które zniesie sankcje za jej nieudostępnienie lub ograniczy liczbę podmiotów uprawnionych do składania wniosków.
@Watchdog_Polska: nie piszę tutaj prawie w ogóle, czytam za to sporo, ale tym razem muszę się odezwać: wielkie dzięki i szacun z mojej strony! Tylko w takich jak Wy pozostaje nadzieja na uratowanie tego prawie już do reszty zeszmaconego kraju.