Wpis z mikrobloga

Chyba cała Polska żyje tym, co wczoraj wydarzyło się w Sejmie. My również, dlatego będziemy pytać Marszałkinię Witek o opinie prawne, o których wspomniała, tłumacząc reasumpcję głosowania.
ALE my dziś żyjemy też kolejną rozprawą z Fundacją Lux Veritatis, która rozpocznie się już za chwilę o godz. 9.00 w SR dla Warszawy-Woli. Bądźcie z nami - postaramy się relacjonować przebieg także w komentarzach pod wpisem. Dziękujemy za Wasze wsparcie!
Link do relacji z poprzedniej rozprawy.

Wołam:


I osoby, które były zainteresowane ciągiem dalszym tej sprawy:


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #luxveritatis
  • 207
Dalej świadek - księgowa z LV. Nie ma wiedzy o tym, czy dokumenty zostały przygotowane do odpowiedzi i kto je przygotował. Przypuszcza, że Lidia Kochanowicz-Mańk. Twierdzi, że nikt inny nie zajmował się informacją publiczną w Fundacji. Kolejne pytania dotyczą relacji między LV a SOWP. Świadek zeznaje, że odbierała korespondencję i nie wie, ile było wniosków od Stowarzyszenia ani czy i ile było innych wniosków o informację publiczną. Nie wie też jaki wpływ
Pytania do świadka FLV skupiały się wokół organizacji pracy w Fundacji, roli członków zarządu i charakterystyki LKM. ,,Kompetentna, dużo wymagająca od siebie. Podejmuje decyzje kategorycznie i stanowczo
w tych kwestiach, w których ja się kontaktuję (księgowych) jest jak najbardziej decyzyjna".
- Czy pani wie kto jest oskarżony w tej sprawie i o co?
- Z tego co wiem, tylko Lidia jest oskarżona.
(Oskarżony jest cały zarząd LV).