Wpis z mikrobloga

Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość o 31km/h w zabudowanym zapłaci mandat wysokości 160€, dostanie 2 punkty karne(na 8 możliwych) i zakaz prowadzenia przez 1 miesiąc.
Poza zabudowanym przekraczając o 31km/h dostanie odpowiednio mandat 120€ 1 punkt karny i miesięczny zakaz.
Zarabiając najniższą krajową w najmniej korzystnej klasie podatkowej - 973€ netto - zapłaci odpowiednio mandat wysokości 16.4% swojej pensji za przekroczenie w zabudowanym i 12.3% za przekroczenie poza zabudowanym.

Po zmianie taryfikatora w grudniu p0lak na najniższej krajowej za przekroczenie prędkości 31km/h zapłaci 72.8% swojej pensji a od stycznia 2022 63.7% swojej pensji (od stycznia wzrasta minimalna)
I to zakładając najniższy mandat 1500zł

Najwyższym za to wykroczenie będzie 5000zł czyli 212% pensji od stycznia 2022 roku


Dane z Niemiec: mandaty, płaca minimalna, kalkulator brutto-netto
volion - Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość ...

źródło: comment_1628571707MFKGiisXsTMQgInEK0vAgj.jpg

Pobierz
  • 517
  • Odpowiedz
@volion: a mimo wszystko, większość jeździ tam tylko nieznacznie szybciej niż można. ¯\_(ツ)_/¯

Proponowane stawki nowych mandatów to jakiś kosmos, ale jak widze, co się u nas #!$%@? na drogach to sam już nie wiem jak z tym walczyć
  • Odpowiedz
W Holandii było 6-10e za 1 km/h, oh jak przyjemnie i kulturalnie się tam jeździ. (ʘʘ)


@kapazgon: To jeśli to proporcjonalne, to to 180 euro, 800 zł za przekroczenie o 30 km/h. W cokolwiek bogatszym kraju, czyli można by zgrubnie założyć, że Holender płaci odpowiednik naszych 400 zł.
Wzrost kar jak najbardziej ma sens, ale jego skala jest chyba jednak trochę zbyt duża.
  • Odpowiedz
@pawelkomar: jak tam kontrolowany poślizg, korekty, nagłe zmiany warunków albo inny kierowca który nieogarnie? : ( ͡° ͜ʖ ͡°) taki masz refleks kierowcy formuły 1 ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego lepiej jechać tyle ile limit bo nigdy nie wiesz co kto inny #!$%@? a przy większej prędkość czas reakcji spada geometrycznie a nie arytmetycznie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@volion: Ja mam to gdzieś, niech sobie będą i mówię to jako przedstawiciel handlowy który robi miesięcznie 6-7k km po województwie, w ciągu 8 lat dostałem mandat dwa razy! Raz za gadanie przez tel i drugi raz za zaparkowanie w niedozwolonym miejscu. Nigdy za prędkość ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
więc aspekt złych/źle oznakowanych dróg możemy powoli wykluczać.


@Grubogruby: lol, gruby fikołek, jadę poza terenem zabudowanym, widoczność na kilometr w każdą stronę, naokoło same pola uprawne, przejście dla pieszych przez drogę 1+1 i ograniczenie 50km/h na odcinku 100m
potem wjeżdżam w miasto, ludzi jak w ulu i ograniczenie 70km/h na drodze 3+3 z przejściem dla pieszych bez świateł

ale spoko, ktoś powie że wszystko jest poprawnie :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pan-bartolomeu-dias: Przeciętny polak nie ma oszczędności albo ma ich niewiele, to co piszesz to jakiś margines. Policja to trochę patologiczna formacja, mają swoje problemy ale uwierz mi że czasy się zmieniły i bagiety biorące łapówkę to skrajny margines. Dzisiaj każdy ma telefon i może wszystko nagrać, nikt nie będzie ryzykować bo w razie przypału zostaną wydaleni ze służby. Jeżeli są twarde dowody to nikt za nimi nie stanie.

@Janusz_Hazardu
  • Odpowiedz
@ElBudinio: przez 10 lat zdobyłem 0 punktów przejeżdżając ziemię z 6 razy dookoła. I co? I dopadł mnie nieoznakowany, bo wjechałem w kadr jak gonili za dostawczakiem i im zepsułem nagranie. 6pkt i 200 jak dobrze pamiętam. Wina oczywiście moja, 200 nie majątek, ale jakbym miał zapłacić 2 tysiaki, to by się inaczej sprawa toczyła.
  • Odpowiedz
@volion: i prawidłowo - nikt niewinny tych mandatów nie będzie placil. A to bardzo dobry bat na debili. Jednemu czy drugiemu sebixowi dowalą takie mandaty że nie będą mogli zaplacic, komornik pozabiera beeemy, sprzeda i kilku idiotów mniej na drogach ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
u nas ograniczenia masz na drodze, bo 3 razy w roku pada tam snieg i jest slisko. U Niemca ograniczenie oznacza, ze jak polecisz 10km/h wiecej to zaliczysz rów ( ͡º ͜ʖ͡º)


@RozbrykanyKartofelek: U nas też takie są, ja raz olałam ograniczenie do 30 bo uznałam je za absurd a chwilę później wpadłam kołem w taką koleinę że aż usłyszałam dźwięk giętego metalu xD A
  • Odpowiedz
A tak serio może wszyscy miłośnicy wysokich mandatów niech się najpierw zastanowią czy nie warto najpierw ogarnąć no nie wiem choćby WIECZNY I POWSZECHNY BURDEL Z OZNAKOWANIEM DRÓG a o takich głupotkach jak buszmeńskie metody pomiarów prędkości przez policję które potem przyklepują WOLNE SĄDY już nawet mi się nie chce pisać.


@Masson: ostatnio widziałem jak nie było znaku o zakazie wyprzedzania to jeden dureń wyprzedzał mnie na zakręcie wyjeżdżając na
  • Odpowiedz