Wpis z mikrobloga

Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość o 31km/h w zabudowanym zapłaci mandat wysokości 160€, dostanie 2 punkty karne(na 8 możliwych) i zakaz prowadzenia przez 1 miesiąc.
Poza zabudowanym przekraczając o 31km/h dostanie odpowiednio mandat 120€ 1 punkt karny i miesięczny zakaz.
Zarabiając najniższą krajową w najmniej korzystnej klasie podatkowej - 973€ netto - zapłaci odpowiednio mandat wysokości 16.4% swojej pensji za przekroczenie w zabudowanym i 12.3% za przekroczenie poza zabudowanym.

Po zmianie taryfikatora w grudniu p0lak na najniższej krajowej za przekroczenie prędkości 31km/h zapłaci 72.8% swojej pensji a od stycznia 2022 63.7% swojej pensji (od stycznia wzrasta minimalna)
I to zakładając najniższy mandat 1500zł

Najwyższym za to wykroczenie będzie 5000zł czyli 212% pensji od stycznia 2022 roku


Dane z Niemiec: mandaty, płaca minimalna, kalkulator brutto-netto
volion - Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość ...

źródło: comment_1628571707MFKGiisXsTMQgInEK0vAgj.jpg

Pobierz
  • 517
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Janusz_Hazardu: w tym rzecz, za 100-200 się nie opłaca ryzykować, a kierowcy nie opłaca się tyle płacić.
Ale przy nowym taryfikatorze bagiety będą codziennie miały propozycje >1000 zł. Bo dać 1000 zamiast 1500 dalej się opłaca. A 1500 to dalej nie jest najwyższy mandat.
Ciekawe ilu oprze się zarobieniu dodatkowej miesięcznej pensji w godzinę xD bo ten przykładowy tysiąc to 1/4 pensji policjanta, a w dobrym miejscu może mieć takich
  • Odpowiedz
Ja tam #!$%@? i Ci co #!$%@?ą też często zachowują się bezpieczniej na drodze niż niedzielny kierowca, który jedzie wystarszony, zestresowany 40 na godzinę, bez czucia auta, gabarytów, nie mówiąc o częstym blokowaniu ruchu, co w dużych miastach jest tragedią..
  • Odpowiedz
@kapazgon: Przyjmując że jest to 10€ za km, to przy 31km wychodzi 310€ mandatu co daje przy minimalnej krajowej (netto) 1590€/msc - 19,4% Dalej uważasz że to właściwa proporcja ws do nowego taryfikatora w Polsce?
  • Odpowiedz
@volion: @kapazgon: @szyna18: Brzmi jak "nie stać Cię na mandaty to jedź przepisowo". Ja już się nastawiłem, że będę po prostu wolniej jeździł, bo nie będzie żadnego sensu ryzykować tak dużego mandatu.
W dodatku wysokie mandaty mogą sprawić, że więcej policjantów będzie łapać piratów, a nieuchronność kary jest gorsza od surowości.
  • Odpowiedz
@volion: Polska to dziki kraj. Zamiast zrobić to z głową jest jak zwykle.

Pensje wschodnie. Mandaty zachodnie.
Tak jak ceny mieszkań i wszystko. Bardzo dobrze
  • Odpowiedz
@pan-bartolomeu-dias: Przeciętny polak nie ma oszczędności albo ma ich niewiele, to co piszesz to jakiś margines. Policja to trochę patologiczna formacja, mają swoje problemy ale uwierz mi że czasy się zmieniły i bagiety biorące łapówkę to skrajny margines. Dzisiaj każdy ma telefon i może wszystko nagrać, nikt nie będzie ryzykować bo w razie przypału zostaną wydaleni ze służby. Jeżeli są twarde dowody to nikt za nimi nie stanie.
  • Odpowiedz
Widać ilu się wypowiada niedzielnych kierowców. Porównywanie naszych dróg i przepisów do niemieckich… Spoko, niech podnoszą kwoty mandatów, ale może warto zacząć od zmiany organizacji ruchu, oznakowania. My mamy ograniczenia na drogach z lat 90.
  • Odpowiedz
@kapazgon: z ta a4 to popłynąłeś :D myslisz, ze mandaty cos zmienia? Ile widziales patroli policji w godzinach szczytu tam? Przeciez oni by mieli takie zniwo na ciezarowkach, ze szok - tylko po co skoro czy sie robi czy sie lezy...
  • Odpowiedz
@volion: polaczki małpy jeszcze się cieszą. Myślą emocjami zamiast rozsądkiem. Myślą, że te kary dosięgną piratów drogowych czy pijanych kierowców. Guzik. One dosięgną tylko i wyłącznie szarego obywatela. Przekroczenie prędkości to wykroczenie a nie przestępstwo. Każdemu się może zdarzyć przekroczyć prędkość. A Polacy z tego robią jakieś usiłowanie zabójstwa. Jest diametralna różnica między krajami bogatymi a Polską. W kraju bogatym jest odpowiednia sieć dróg i autostrad gdzie się rozwija prędkości
  • Odpowiedz
@gnt_1: tam jest wolna amerykanka ale w mieście nie widziałem nikogo szybszego niż 30km/h, oni się tam obijają, przetrą, powiedzą sobie alora i jadą dalej. Na autostradach i ekspresówkach widziałem kilka aut przekraczających prędkość, wszyscy pozostali przepisowo. Także no ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@volion: Niemcy już potrafią jeździć Polacy nie potrafią ni #!$%@?. Jak komuś brakuje rozumu to potrzebny jest bat niestety. To nie jest nowość ze jął nie macie nad sobą bata to zachowujecie się jak malpy
  • Odpowiedz
A mnie to wogle nie obchodzi, od 12 lat jeżdżę duzo po Polsce, Norwegii i nigdy mandatu nie dostałem i nie dostane, a wiecie dlaczego? Bo jezdze zgodnie z przepisami. Czego to sie obawiać? Mogą i być 100x droższe, może sie nauczycie jeździć.
  • Odpowiedz
@ksiak no, pamiętam jechaliśmy z papą zgodnie z przepisami, przed nami gość, że tak powiem, #!$%@?ł. Początek miasta, stoi policja i sprawdza prędkość, macha do gościa żeby zjechał, ale on pędzi dalej, więc przerzucili swoją fantastyczną maszynę na nas i papa się zatrzymał. Dostał mandat za przekroczenie prędkości, chociaż jechał mniej niż 70 xD
  • Odpowiedz