Wpis z mikrobloga

Pochwalę się swoją RPGową kolekcją. Niestety moja ekipa rozsypała się dawno temu i z przyjemności, którą niosło granie pozostało mi tylko zbieranie i czytanie podręczników ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W skład kolekcji wchodzi:
1) Warhammer 2ed
-Podręcznik główny
-Dziedzictwo Sigmara
-Zbrojownia Starego Świata
-Popioły Middenheim
-Wieże Altdorfu
-Kuźnie Nuln
-Splądrowane Krypty
-Rycerze Graala
-Kraina Królowej Lodu
-Królestwo Magii
-Księga Spaczenia
-Tysiąc Tronów
-Poradnik Staroświatowca
-Księga Zbawienia
-Mroczni Władcy Nocy
-Królestwa Renegatów
-Bestariusz Starego Świata
-Almanach Mistrza Gry
2) Warhammer 4ed
-Podręcznik Główny
-Zestaw Startowy
-Ciężkie Dnie i Niespokojne Noce
-Przygody w Ubersreiku
3) Neuroshima
-Podręcznik Główny
-Wyścigi
-Gladiator
-Krew i Rdza
-Zabić szczura
-Bohater2
-Bohater3
-Miami
-Łowca mutantów/zabójca maszyn
-Bestariusz:Maszyny
-Mistrz Gry2
-Bestariusz:Bestie
-Ruiny
-Krew i Rdza II
-Nowy Jork
-Bohater Maxx
4) DnD 5ed
-Starter
-Podręcznik Mistrza Podziemi
-Podręcznik Gracza
-Księga Potworów
-Wybrzeże Mieczy
-Klątwa Strahda
-Zstąpienie do Avernusa
-Talia Tarroka
5) Słowianie
-Podręcznik Główny 1.5
-Starter
-Dziennik Zielarza
-Wybrańcy
6) Dark Heresy
-Podręcznik Główny
-Wróg Wewnetrzny
-Zapomniani Bogowie
7) Wiedźmin RPG
-Podręcznik Główny
-Władcy i Włości
-Kompendium o świecie gier (świetne uzupełnienie)
8) Zew Cthulhu
-Podręcznik Główny 6ed
-Gaslight
-Podręcznik Badacza Tajemnic
-Samotnie przeciw ciemności
-Starter
9) Tajemnice Pętli
-Podręcznik Główny
-Starter
-Maszyny, nasi przyjaciele i inne tajemnice
10) Inne
Tajemnice Powodzi
Zamek Falkenstein
Obcy Gra Fabularna
Obcy Karty
Klanarchia
Ostrza w Mroku
Agon
Czarny Kod
Miasto Mgły starter
Iron Space
Cyberpunk podręcznik główny
Cyberpunk o świecie gier (uzupełnienie świata)

Ufff ... chyba niczego nie pominąłem. Oczywiście kolekcja na pewno będzie się rozrastać. W pierwszej kolejności ostrze sobie zęby na premierę Berlin:Miasto Grzechu, Kompania Ostrzy i kampanii do Tajemnic Pętli : Spoza Czasu.

#grybezpradu #gryfabularne #gry #warhammer #dnd #dungeonsanddragons #neuroshima #wiedzmin #fantasy #fantastyka #chwalesie #hobby

Pobierz Thronstahl - Pochwalę się swoją RPGową kolekcją. Niestety moja ekipa rozsypała się da...
źródło: comment_1628406282BZdrtMdkSkwjSUeaNnYovf.jpg
  • 57
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Thronstahl: zajebista kolekcja Mirku. Zawsze mnie do tego ciągnęło, ale jakoś nigdy dobra ekipa się nie zebrała.

Za gnojka kupiłem za zaskórniaki podręcznik do Warhammera 2 edycję i przez parę miesięcy z kumplami graliśmy, ale się nie utrzymało.
@Just_Think_More Ja grałem kupę lat, głównie właśnie w 2 edycję młotka, ale też w zew cthulhu i Dnd. Jak się przeprowadze to spróbuję ogarnąć discorda i coś poprowadzić. Będę szukał chętnych ludzi na wypoku. Myślę że wybiorę 2ed Warhammer lub Tajemnice Pętli, ale to kwestia pewnie jakiś 2 miesięcy.
Powyciągałem wszystko co mam na mieszkaniu. Zapomniałem dodać do listy Pulp Cthulhu. @Thronstahl Ja się spotykałem raczej z pochlebnymi recenzjami "Agonii". Podręcznik przejrzałem, setting jest całkiem fajny a koncepcja gry zdeptanym w ziemię, wiecznie cierpiącym, walczącym o byt i przetrwanie biedakiem a nie herosem leży w mojej estetyce i osobistych upodobaniach :) Jak bym miał czas na żywo grać online lub przy stole na pewno bym chętnie się w tym systemie spróbował.
Pobierz waydack - Powyciągałem wszystko co mam na mieszkaniu. Zapomniałem dodać do listy Pulp...
źródło: comment_16284178724kIHHh37DOnVsWnSSpOL0e.jpg
@waydack Piękności ( ʖ̯) skoro tak mówisz to po wypłacie chyba się skusze na ten podręcznik. Muszę zapolować na pieśni lodu i ognia, może się uda zdobyć używkę. W ogóle jakiś czas temu trafiłem na info, że mają wydawać ponownie RPG w uniwersum Tolkienowskiego Śródziemia. Jaram się.
@Thronstahl: Tak, Black Monk ma wydać "One Ring". Ogólnie wychodzi multum świetnym erpegów. Będzie "Conan" i "Fallout", też na mechanice 2d20, Alis Games wydaje "Diunę" i "Achtung Cthulhu", Galakta "Mutant Year Zero", do tego w planach jest "Veasen", a to tylko mała część i mainstream a jeszcze do tego indyki ze wspierajki. Dobre czasy nastały dla erpegów w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tamian: jest sto milionów pińcet grup na fejsie, discordzie, roll20 i gdzie tam jeszcze. W dodatku są kanały youtube typu baniak, karczmarz, termos, które grają z widzami. Wystarczy się rozejrzeć i w mig złapiesz ekipę do gry.