Wpis z mikrobloga

Pochwalę się swoją RPGową kolekcją. Niestety moja ekipa rozsypała się dawno temu i z przyjemności, którą niosło granie pozostało mi tylko zbieranie i czytanie podręczników ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W skład kolekcji wchodzi:
1) Warhammer 2ed
-Podręcznik główny
-Dziedzictwo Sigmara
-Zbrojownia Starego Świata
-Popioły Middenheim
-Wieże Altdorfu
-Kuźnie Nuln
-Splądrowane Krypty
-Rycerze Graala
-Kraina Królowej Lodu
-Królestwo Magii
-Księga Spaczenia
-Tysiąc Tronów
-Poradnik Staroświatowca
-Księga Zbawienia
-Mroczni Władcy Nocy
-Królestwa Renegatów
-Bestariusz Starego Świata
-Almanach Mistrza Gry
2) Warhammer 4ed
-Podręcznik Główny
-Zestaw Startowy
-Ciężkie Dnie i Niespokojne Noce
-Przygody w Ubersreiku
3) Neuroshima
-Podręcznik Główny
-Wyścigi
-Gladiator
-Krew i Rdza
-Zabić szczura
-Bohater2
-Bohater3
-Miami
-Łowca mutantów/zabójca maszyn
-Bestariusz:Maszyny
-Mistrz Gry2
-Bestariusz:Bestie
-Ruiny
-Krew i Rdza II
-Nowy Jork
-Bohater Maxx
4) DnD 5ed
-Starter
-Podręcznik Mistrza Podziemi
-Podręcznik Gracza
-Księga Potworów
-Wybrzeże Mieczy
-Klątwa Strahda
-Zstąpienie do Avernusa
-Talia Tarroka
5) Słowianie
-Podręcznik Główny 1.5
-Starter
-Dziennik Zielarza
-Wybrańcy
6) Dark Heresy
-Podręcznik Główny
-Wróg Wewnetrzny
-Zapomniani Bogowie
7) Wiedźmin RPG
-Podręcznik Główny
-Władcy i Włości
-Kompendium o świecie gier (świetne uzupełnienie)
8) Zew Cthulhu
-Podręcznik Główny 6ed
-Gaslight
-Podręcznik Badacza Tajemnic
-Samotnie przeciw ciemności
-Starter
9) Tajemnice Pętli
-Podręcznik Główny
-Starter
-Maszyny, nasi przyjaciele i inne tajemnice
10) Inne
Tajemnice Powodzi
Zamek Falkenstein
Obcy Gra Fabularna
Obcy Karty
Klanarchia
Ostrza w Mroku
Agon
Czarny Kod
Miasto Mgły starter
Iron Space
Cyberpunk podręcznik główny
Cyberpunk o świecie gier (uzupełnienie świata)

Ufff ... chyba niczego nie pominąłem. Oczywiście kolekcja na pewno będzie się rozrastać. W pierwszej kolejności ostrze sobie zęby na premierę Berlin:Miasto Grzechu, Kompania Ostrzy i kampanii do Tajemnic Pętli : Spoza Czasu.

#grybezpradu #gryfabularne #gry #warhammer #dnd #dungeonsanddragons #neuroshima #wiedzmin #fantasy #fantastyka #chwalesie #hobby

Thronstahl - Pochwalę się swoją RPGową kolekcją. Niestety moja ekipa rozsypała się da...

źródło: comment_1628406282BZdrtMdkSkwjSUeaNnYovf.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Thronstahl: ale
ostatnio ktoś wrzucał linka do transmisji gry.
Wszyscy byli online.
Nie znam się to die zapytam.
Czy oprócz mistrza gry musiałbym mieć jakieś elementy gry?
  • Odpowiedz
  • 2
@Sl_w_k_1 Wiem, że ludzie grają przez internet. Ja sam nigdy tego nie praktykowałem. Są specjalne edytowalne karty do gry przez Internet, emulatory do rzutów kośćmi, także raczej nie. Dobrze jest znać podstawy świata gry w którą się gra, mechanikę by ci wytłumaczyli.
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: w temacie jak zacząć polecam przejrzeć na yt kanał Baniak Baniaka.
Ludzie do gry online zbierają się na grupie RPG Online na facebooku
  • Odpowiedz
  • 4
@Sl_w_k_1 chodzi ci o system ? W sumie każdy jest spoko, w zależności co lubisz ( ͡º ͜ʖ͡º) ja chyba najbardziej lubię 2 edycję Warhammera i jest to też system który znam najlepiej, ale to tych które mam znajdziesz chyba wszystko: fantastykę (warhammer, wiedźmin, Dnd), SF (obcy, dark heresy), horror (zew Cthulhu), postapo (neuroshima), steampunk (ostrza w mroku) i tak dalej. Osobiście bardzo podobają mi się
  • Odpowiedz
@Thronstahl: człowieku gram online w rpgi od ponad roku i mam rozegrane dziesiątki sesji- warhammer, werewolf, cthulhu i co tam jeszcze. Nie wal smutów, tylko graj. Mamy XXI wiek, więc z niego korzystaj.
  • Odpowiedz
@Thronstahl: NO fajnie to wszystko wygląda. Też bym chciał. Sam mam kilka podręczników do WH 2ed., Zew Cthulhu 7ed kilka podręczników i podręcznik główny do Dark Heresy. Do cyberpunka chętnie bym sobie kupił, ale drogie to wszystko.
  • Odpowiedz
  • 2
@qubeq Ten cyberpunk, który ja mam to reedycja starego wydania. Za 100 na allegro lata, jak na podręcznik to niezła cena. Minus: miękka okładka. Niestety to drogie hobby, żeby nabyć tytuły które chce musiałbym jeszcze sporo zainwestować.

@Budo Nie mogę się przełamać, jestem tradycjonalistą ale na pewno spróbuję. Tylko już po przeprowadzce.
  • Odpowiedz
@Thronstahl: Zacznij grać online, problem ekipy rozwiązany. Ja dzięki temu, jak łatwo i fajnie się teraz gra przez net wróciłem do tego hobby po 16 latach przerwy. No i pyk - w ciągu ostatnich 6 miesięcy rozegrane ponad 50 sesji.
  • Odpowiedz
  • 2
@waydack Piękne, masz parę tytułów które bym chciał. W szczególności pieśni lodu i ognia, niestety teraz ciężko dostać. Patrol, Sybirpunk, Berlin i Kompanie też kupię, ale dopiero jak będzie na Allegro. Tam zawsze da się urwać te parę złoty, a niestety nasze hobby do tanich nie należy ( ͡° ʖ̯ ͡°) jakbyś miał chwilkę wrzuć zdjęcie, chęcią będę podziwiał twoja kolekcje.
  • Odpowiedz