Wpis z mikrobloga

@Jez_Anaszpan: Niecałe 700 niestety. Mam świadomość że to o wiele za mało na tyle ryb, kilka lat temu postanowiłem rozmnożyć ten gatunek ale nie byłem w stanie zdobyć pary więc importowałem kilkanaście dzikich młodych z Indii na selekcję, liczyłem że podobierają się w pary nieco wcześniej, zanim urosną do takich rozmiarów... Dla pary to akwarium będzie idealne. Na usprawiedliwienie jeszcze dodam że chodzą tam filtry fx6 pełne biohome ultimate oraz co
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: Sam baniak ma 160x70x60cm, stoi na szafce która była z nim w zestawie, niestety zwykła sklejka, nie ufam tej konstrukcji. Za rok lub dwa idzie na śmietnik a pod baniak zespawam stelaż i zrobię sumpa na dole, tak ze 300L żeby nie musieć się z kubełkami bawić.
@Scutacarus: W UK gdzie mieszkam można sprzedać pod warunkiem że nie robisz tego komercyjnie, jeśli chcesz komercyjnie to trzeba mieć licencję, za brak licencji jest nielimitowana grzywna...

Nie jestem pewien jak w PL ale kilka lat temu UE miała zakazać importu, sprzedaży i posiadania ryb z tej rodziny bo mogą stać się gatunkiem inwazyjnym jeśli zostaną uwolnione do środowiska.
A.....n - @Scutacarus: W UK gdzie mieszkam można sprzedać pod warunkiem że nie robisz...