Wpis z mikrobloga

#ethereum #kryptowaluty

Aplikacja FTX (dawniej Blockfolio) podesłała mi info że wyszedł jakiś hard fork ETH o nazwie London. Mam nieco ETH lecz nie siedzę za bardzo w temacie. Powiedzcie mi kryptomirki, czy tu sprawa wygląda tak jak z hard forkami BTC że stan blockchainu tego nowego coina pozostaje taki jaki był w momencie dokonania forka i będzie można do tych Londonów jakoś uzyskać dostęp?
  • 7
  • Odpowiedz
@banciur: Dzięki. Trochę poczytałem i zaczynam już łapać. Nie wiem jednak dlaczego nazywa się to hard forkiem - czy nie powinien to być w takim razie soft fork?
  • Odpowiedz
Dobra, znalazłem. Dla potomnych:

“Hard fork” is software parlance for a backward-incompatible upgrade, meaning that post-London activation, if you want to stay connected to the Ethereum network, you’ll need to download London.


Czyli mój błąd, źle rozumiałem podział na soft i hard forki.
  • Odpowiedz
@Jake_921: To nie tak hard / soft oznacza z grubsza czy zmiana w protokole jest kompatybilna wstecz.
Hard oznacza ze nie. Jezeli nie uaktualnisz wezla to nie bedziesz widzial nowych transakcji bo beda niekompatybilne z twoim. Jezeli w takiej sytuacji czesc kopaczy zostanie na starym protokole to powstana dwa lancuchy.

W przypakdu ETH 80% wezlow zostala uaktualniona wiec wszyscy kopia lancuch wg nowych zasad.
  • Odpowiedz