Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 404
Pociąg zatrzymuje się na stacji. Stoimy dwie minutki, wszyscy wsiedli, wszyscy wysiedli, mamy godzinę odjazdu pociągu więc standardowo:
- długi gwizdek
- podajemy między sobą sygnały gotowości
- maszynista zamyka drzwi w pociągu
- ruszamy

Zaraz po gwizdku jeszcze jakaś pani dobiegła do pociągu że ona jednak chce jechać, czekamy więc 15 sekund aż drzwi się jej otworzą, wchodzi i po tym zamykamy drzwi i jedziemy. Standardowa procedura, wszystko przebiegało w porządku.

Mieliśmy jakieś 20-30 kmh aż tu nagle przybiega do mnie wspomniana pani i z wejścia krzyczy:

- PROSZĘ NA MNIE NIE GWIZDAĆ, NIE WOLNO WAM TAKICH RZECZY ROBIĆ

Z początku nie wiedziałem o co chodzi, nie zdążyłem nawet zapytać o szczegóły i słyszę znów:

- PROSZĘ NA MNIE NIE GWIZDAĆ, NA MNIE SIĘ NIE GWIŻDŻE, GWIZDAĆ TO SOBIE MOŻECIE NA PANIE W DOMU PUBLICZNYM A NIE NA MNIE

xDDDDD widzę że rozmowa będzie ciekawa więc przystępuję do tłumaczeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- Proszę pani, nie gwiżdżemy na panią tylko dajemy sygnał dla pasażerów że pociąg będzie zaraz ruszał.

- PAN NA MNIE GWIZDAŁ, JA ZNAM WASZE OBOWIĄZKI I NIE MOŻECIE GWIZDAĆ

- Proszę pani, znam swoje obowiązki i sygnał gwizdkiem jest obligatoryjny przed odjazdem pociągu. To sygnał dla pasażerów że pociąg będzie zaraz ruszał.

- ALE NA MNIE NIE WOLNO GWIZDAĆ, BO JA SOBIE TEGO NIE ŻYCZĘ

- Powtarzam, to nie był gwizdek do pani tylko sygnał dla wszystkich pasażerów że zaraz będzie ruszał pociąg i przepisy o sygnałach kolejowych stanowią że musimy przed odjazdem gwizdać.

- NIE MUSI PAN GWIZDAĆ, JA ZNAM PRZEPISY I WASZE OBOWIĄZKI I NIE MA TAM GWIZDANIA I NIE ŻYCZĘ SOBIE ŻEBY PAN NA MNIE GWIZDAŁ, JAKA JEST PODSTAWA ŻE PAN GWIŻDŻE??

No i wyciągam przepisy o sygnałach kolejowych, które obowiązują na całej kolei u każdego przewoźnika kolejowego, jest to instrukcja Ie-1 gdzie mamy opisane wszystkie sygnały obowiązujące na kolei, w tym sygnały gwizdkiem. Tłumaczę, opisuję, argumentuję i...

- Niestety inaczej postępować nie mogę, w czymś mogę jeszcze pomóc?

- TAK NIECH PAN NIE GWIŻDŻE! JA SKARGĘ ZŁOŻĘ BO TO COŚ NIESAMOWITEGO ŻE PANOWIE TAK GWIŻDŻĄ

...

zgadnijcie kto gwizdał jeszcze głośniej i jeszcze dłużej na następnych stacjach? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#pkp #kolej #podroze

#dziendobrypoproszebilet

____
A na zdjęciu stacja #radom z okna pociągu.
g.....i - Pociąg zatrzymuje się na stacji. Stoimy dwie minutki, wszyscy wsiedli, wszy...

źródło: comment_1628181093kJWuZGHezKVWSKNxjx50UC.jpg

Pobierz
  • 35
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
A tutaj fragment Instrukcji Ie-1 dotyczący sygnałów. Instrukcja jest publiczna, obowiązuje wszystkich przewoźników uruchamiających pociągi na sieci PKP PLK.

https://www.plk-sa.pl/files/public/user_upload/pdf/Akty_prawne_i_przepisy/Instrukcje/Wydruk/Ie_1_-_obowiazuje_od_05.06.2020.pdf
g.....i - A tutaj fragment Instrukcji Ie-1 dotyczący sygnałów. Instrukcja jest public...

źródło: comment_1628181283nLWujnb2ebYsYbZ6rJXalQ.jpg

Pobierz
@gumpa_bobi kiedyś wszedłem na stację w zimę w nocy i miałem taki odruch, że pstrykałem sobie palcami. Sami na ciasnej stacji z kasjerką, chwilę się zastanawiałem i w końcu o coś poprosiłem. Poszła parę kroków, odwróciła się i nagle z mordą - NAMIE SIE NIE PSTRYKA PALCAMI JA NIE PANI LEKKICH OBYCZAJUW

Różowe lubią szukać problemów na siłę ( ͡° ͜ʖ ͡°)