Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wyszło mi, że w nowym ładzie będę musiał płacić ok 1.9k miesięcznie więcej. Za co? Za #!$%@?ą obietnicę poprawy jakości służby zdrowia. W rzeczywistości każdy wie na co te pieniądze pójdą. Na utrzymanie przy życiu betonowego elektoratu starych dziadów i #!$%@? patusów. Miesięcznie będę sponsorował 4x 500+ na bombelki albo czternastą emeryturę jakiejś starej #!$%@? a to wszystko przez to, że mam jakiekolwiek ambicje. W tym kraju nie ma sensu dążyć do czegoś więcej niż praca w #januszex bo i po co.

Dodajmy, że rocznie to wychodzi ~23k PLN. Można za to mieć:
- jakieś auto
- utrzymanie dla dziecka na studiach przez minimum pół roku
- wakacje za granicą dla 4-os rodziny dwa razy w roku
- spłacać kredyt za mieszkanie/dom (mniej więcej tyle wynosi rata mojego kredytu hipotecznego)
- no #!$%@? dużo rzeczy...

Aktualnie mając rodzinę, żonę z dwójką dzieci i całkiem fajne gniazdko do mieszkania, które naprawdę lubię. I teraz, będąc w TAKIEJ pozycji, naprawdę rozważam, żeby stąd uciekać do jakiegoś ustabilizowanego gospodarczo i politycznie kraju. Sprzedać wszystko póki jeszcze ma jakąkolwiek wartość.

Tak sobie myślę, że jakbym miał teraz 20lat to już dawno by mnie tu nie było i żałuję że nie wyjechałem kiedyś jak inni znajomi, bo później im więcej posiadasz tym ciężej jest to zrobić.

#bekazpisu #bekazprawakow #bekazsocjalistow #socjalizm #komunizm

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610bb1e06513ce000a3ad807
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 76
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: No to zweryfikujmy. Napisz jaki aktualnie masz sposób opodatkowania, liniowy, ryczałt, karta? Działalność gospodarcza, jednoosobowa, przedsiębiorstwo, spółka? Jakiś dodatkowy etat?

Podaj miesięczny przychód i pozostałe dane, to przekonamy się wszyscy.
  • Odpowiedz
do którego kraju z niższymi podatkami wyjedziesz?


@yourfatherdrunk: ale to nie chodzi o wysokość podatków.
Ale o jawne dymanie z tym ("to nie podatek, to skłądka") czy widzi-mi-się urzędników przy załatwianiu jakiś spraw (np. raz interpretują na twoją korzyść, a za 3 lata przeciwnie).

Podatki powinny być jasne, czytelne i przyjazne wszystkim.
  • Odpowiedz
Ciekawe co zrobią, jak finalnie pod koniec roku wyjde na minusie ale pierwsze pół roku zarabiałem


@MarioMAX: jak to co?
Pierwsze pół roku będziesz dojony jak krowa dająca złote jajka ;) Co miesiąc.
Drugie pół roku, gdy będziesz na minusie - będziesz i tak dojony (tylko trochę mniej, bo składka zdrowotna ci się zmniejszy, resztę dalej będziesz musiał płacić), i radź sobie sam.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: po 1/3 komentarzy odechciało mi się dalej... Ja #!$%@? w jakim kraju my żyjemy. Niech nas zaorają albo atomówkę zrzucą bo na nic lepszego tu nie wyrośnie. #!$%@? kraj, który przeżył komunizm powinien już nigdy nie popełniać podobnego błędu a te #!$%@? pisowskie stworzyły jakichś podludzi co tylko dej i dej to już nie jest nawet homo sovieticus ale jakies homo #!$%@?. Kolejne #!$%@? za chwile tuska zaczną wychwalać. Gdyby
  • Odpowiedz
Uczciwa redystrybucja dochodów jest przyszłością cywilizacji


@mat888: trzeba zauważyć, że coś takiego jak uczciwa redystrybucja to oczywisty oksymoron!

problem leży zupełnie gdzieś indziej! do tego jest dokładnie opisany!

problem wynika ze sposobu opodatkowania dochodów z pracy i dochodów od kapitału - ergo statystycznie dochody od kapitału są w zasadzie wolne od podatku zaś dochody z pracy wręcz przeciwnie! doprowadza to do sytuacji, w której bogaci bogacą się bez przeszkód i nie
  • Odpowiedz
pojedzie do Niemiec albo Szwajcarii i się zesra swoimi niskim podatkami.


@Pozytywny_gosc: przynajmniej za te podatki dostajesz coś XDDD

Opowiedz mi co się stało z podatkami, które poszły na fundusz sprawiedliwości? XDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@martwykotek: ale ty nie rozumiesz, że tylko w Polsce programiści mają Eldorado. Za granicą to jest normalny zawód i płaci zajebiście wysokie podatki. W Polsce te 25% to dalej będzie mniej niż 40% za granica. Gdyby to był post jakiegos narzekacza za 5k to bym zrozumiał, ale to jest post kuca
  • Odpowiedz
Za granicą to jest normalny zawód i płaci zajebiście wysokie podatki. W Polsce te 25% to dalej będzie mniej niż 40% za granica. Gdyby to był post jakiegos narzekacza za 5k to bym zrozumiał, ale to jest post kuca


@Pozytywny_gosc: no wiem, ale ma usługi na poziomie tego za co płaci XD
  • Odpowiedz
@martwykotek: dobra bo widzę ze nie rozumiesz.
W Polsce płaci niskie podatki ale za to ma #!$%@? drogi i niski poziom służby zdrowia. Ale bez problemu może sobie kupić samochód, dom czy inne dobra

Za granicą będzie płacił duże podatki, za to będzie miał super drogi i służbę zdrowia. Ale będzie żył bardzo przeciętnie, będzie mial problem z kupnem domu, dodatkowo nawet jak będzie chciał wynajmować dom to również ultra drogo
  • Odpowiedz
Ale będzie żył bardzo przeciętnie, będzie mial problem z kupnem domu, dodatkowo nawet jak będzie chciał wynajmować dom to również ultra drogo go to wyjdzie w stosunku do zarobków.

Programista w Polsce ma lekko, ale programista za granicą żyje jak nauczyciel w Polsce - czyli przeciętnie i szału nie ma.


@Pozytywny_gosc: nie masz pojęcia jak się żyje za granicą XD Porównywanie do życia nauczyciela w Polsce xDD

tak - za granica
  • Odpowiedz