Wpis z mikrobloga

#katowice
Przykry jest fakt, że tylu ludzi dzieli się pomiędzy grupy "kierowca morderca i psychopata" i "dobrze że zabił patusiarę". Tak jakby nie było nic pomiędzy.

Na pewno ten biedny facet wyszedł sobie z domu do roboty myśląc "a #!$%@?ę se kogoś autobusem". Ta dziewczyna też kimkolwiek by nie była i kimkolwiek nie byłby ojciec jej dzieci, nie zasłużyła na to, żeby znienacka zostać zmieloną pod kołami ruszającego nagle autobusu. Moim zdaniem mówienie, że kierowca zabił ją z premedytacją i że sama jest sobie winna jest równie #!$%@?.

Kierowca nie wytrzymał presji, puściły mu nerwy, być może mógł unikać tej sytuacji np zatrzymując się wcześniej (z filmów ciężko ocenić jak nagle tłum się przed nim pojawił), a być może nigdy nie powinien być kierowcą autobusu. Dziewczyna być może mogła mieć na tyle zdrowego rozsądku, żeby wiedzieć że nie staje się pół metra przed odpalonym pojazdem o wadze kilkunastu ton i to jeszcze tyłem, w dodatku w tak nerwowej sytuacji. Ja nawet przed albo za odpalonymi osobówkami na parkingu pod sklepem staram się za blisko nie przechodzić.

Moim zdaniem głównymi, mimo że nie bezpośrednimi odpowiedzialnymi zarówno za śmierć tej dziewczyny jak i zniszczenie życia kierowcy są małpiszony robiące sobie pole bitwy z jezdni. To oni stworzyli tą sytuację, to ich przede wszystkim nie powinno tam być, to przez nich na drodze znalazła się ta dziewczyna i zapewne to przez nich kierowcy siadła psycha i ruszył, bo taki element w każdym miejscu gdzie się znajdzie wprowadza strach, niepokój i agresję. I moim zdaniem osoby będące z własnej woli uczestnikami tej bójki powinny dostać zarzut spowodowania śmierci albo wypadku że skutkiem śmiertelnym i pierdzieć w pasiak jeszcze szybciej niż kierowca.
  • 84
@mala_calinka: a wiesz czemu patrole sa na rejonie a nie w komisariacie? bo caly czas jezdza d oroznych zdarzen typu bojki, kradzieze, gwalty. I wlasnie przez to, ze bronicie takiej patologii co biije sie na ulicach, wlasnie przez to społeczeństwo mysli, ze to jest normalne, ze bycie patologia w tym kraju jest normalne, to ci, ktorzy tak nie robia to jacys dziwni sa. Przeciez KAZDA normalna matka bierze udzial w bojce
@mala_calinka Nadal przymujesz nieuzasadnione założenie że to już tam się działo. W czasie w którym autobus przejeżdżał te 200m tych ludzi mogło wcale nie być na ulicy. Mogli się jeszcze wcale nie tłuc, albo mogli się tłuc schowani przed wzrokiem kierowcy przez drugi autobus, który stał przy krawędzi jezdni.

Czy naprawdę jest to dla Ciebie tak niewyobrażalne, że ci ludzie mogli się pojawić przed nim nagle? I że może nie mógł ich
Pobierz ossadagowah - @mala_calinka Nadal przymujesz nieuzasadnione założenie że to już tam s...
źródło: comment_1627982415rGJ7udJ18Sno9caWxzeFkm.jpg
@ossadagowah: Autobus ich nie zasłaniał, przynajmniej nie wszystkich, bo biegali po całej szerokości pasa. Obejrzyj pierwszy film. Tu już jest po zdarzeniu. A nawet jeśli założymy, że kompletnie ich nie widział, to na pewno nie powinien pakować się w środek, próbując, a w końcu taranując tłum, tylko poczekać, aż się rozejdą (nikt nie interesował się autobusem!) i wezwać ew policję. Postąpił jak skończony idiota i jest w 100% winien tego, o
Przedstawiłam bardzo prostą analizę z zachowaniem minimalnej ostrożności, którą zachowałby KAŻDY myślący człowiek. W stresie czy nie. Ktoś się bije? Na pewno się do niego nie zbliża, szczególnie mając pasażerów.


@mala_calinka: Analiza bez żadnej wiedzy o tej konkretnej sytuacji. Nie znasz zeznań świadków, nie wiesz co widział kierowca, nie wiesz kiedy grupa wtargnęła na jezdnie.
Dopiero jak potrącił pierwszą dziewczynę


@mala_calinka: prawda, to wykroczenie drogowe - nie uzasadnia w żadnym wypadku próby wtargnięcia do pojazdu (sprawca nie uciekał, wystarczyło wezwać policję - tylko nie sądzę, żeby pijana patologia na takie coś wpadła)

samo to dyskwalifikuje go jako kierowcę i jest przestępstwem.


@mala_calinka: bez obrażeń > 7 dni (a w zasadzie to bez żadnych) - art. 86 kw, mandat 300 zł i 6 pkt karnych
wielkie
@megawatt: Jeżeli komuś się stawia zarzut zabójstwa i próbę podwójnego zabójstwa zamiast nieumyślnego spowodowania śmierci to coś jednak znaczy, prawda?

@Jerry664: Teoretycznie masz rację.

@Hardrokowiec: Wybacz, że nie jestem ekspertką od wszystkiego, z tymi wszystkimi certyfikatami, kursami, i dyplomami i śmiałam wypowiedzieć własne zdanie.

@MiszczJoda: Jeśli tak, to sorry.

@ediz4: Zapominasz o jednym, mam oczy i widziałam oba filmy. To chyba wystarczy, wyrobić sobie własne zdanie.