Wpis z mikrobloga

@DryfWiatrowZachodnich: no wiem ze tam konkurencja to jest dosyc mocna, nawet w przypadku checi zostania na uczelni, ale chodzi o sam fakt konczenia studiow, robienia doktoratu i to pytanie. Mozna to zinterpretowac ze studia wybrane przypadkowo, skonczone od niechcenia, a doktorat zrobiony sila rozpedu :) brzmi dosc niewiarygodnie w przypadku fizyki :D
@swiniakstatysta moze nie... ale mam znajomych po doktoracie i szalu nie ma. Tak szczerze - ile widzisz potencjalnych miejsc pracy w Polsce gdzie przyjma taka osobe z otwartymi rekami?

Jestesmy krajem montowni, i masa ludzi po wyzszych technicznych (nie dotyczy programistow, chociaz sa wyjatki) dostaje poteznego kopa w ryj przy wchodzeniu na rynek pracy kiedy to okazuje sie ze nikt na nich nie czeka, a realia finansowe sa duzo gorsze niz by
@DryfWiatrowZachodnich: no z sama fizyka pewnie srednio, ale jak dopniesz do tego programowanie/projektowanie czy r&d jakichs rozwiazan zwiazanych np. z transmisja danych droga radiowa, jakies radary, drony, automotive... no generalnie wydaje mi sie ze nie powinno byc najmniejszego problemu. Teoretycznie po fizyce powinno byc latwiej w tym zakresie, bo znasz temat niejako na poziomie "low level"