Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 515
1500zł kawalerka z opłatami
500zł jedzenie, chemia i kosmetyki
70zł internet
20-30zł karta do telefonu
92zł bilet miesięczny na zbiorkom żeby do tej pracy dojeżdżać
200zł - "oszczędności" na inne wydatki (np. dentysta, koperta na wesele, leki, może jakieś ubranie).

2392zł na rękę liczone po najniższej linii oporu.

A minimalna na rękę to 2061zł.

Google: Jak żyć? Szukaj.

#jakishasztag
  • 324
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 221
@PanKracy582: minimalna powinna pozwolić na minimalne przeżycie, jak się chce coś ponad minimum to wtedy trzeba zarabiać więcej. Ja jestem zdania, że absolutnym minimum jest mieszkać w kawalerce jako dorosły człowiek a nie student. Student musi jeszcze płacić za naukę (choćby czesne, książki, kserówki itp i nie gadajcie, że są biblioteki), nic dziwnego, że wynajmuje pokój, bo dochodzą mu jeszcze wydatki związane z nauką. Nieambitny człowiek, który nie musi wydawać kasy
@bellazi jeżeli możesz wyjechać to bez problemu cos Ci ogarnę w nl ( ͡~ ͜ʖ ͡°) niedlugo wracammy z różową ale coś fajnego na chwilę badz na stałe bym ogarnął żebyś miała pewniak i mogła zobaczyć inny sposób życia. Daj znać jak coś, jestem wdzięczny za tamten komentarz i jak najbardziej mogę się odwdzięczyć (σ ͜ʖσ)
@bellazi: To jest absolutna norma, że w dużych miastach osoba na minimalnej nie wynajmie jako singiel kawalerki. No mieszkania w miastach są drogie. Tak samo jest w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Nowym Jorku, etc.
Jeżeli chcesz jako singiel za 2000 mieszkać samodzielnie, to przeprowadzasz się do małego miasta, gdzie kawalerki chodzą po 1000. Czasami są nawet sprawne dojazdy do miasta.

Cofam się do czasów sprzed kilku lat, kiedy sama zaczynałam pracować. W