Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 515
1500zł kawalerka z opłatami
500zł jedzenie, chemia i kosmetyki
70zł internet
20-30zł karta do telefonu
92zł bilet miesięczny na zbiorkom żeby do tej pracy dojeżdżać
200zł - "oszczędności" na inne wydatki (np. dentysta, koperta na wesele, leki, może jakieś ubranie).

2392zł na rękę liczone po najniższej linii oporu.

A minimalna na rękę to 2061zł.

Google: Jak żyć? Szukaj.

#jakishasztag
  • 324
  • Odpowiedz
@Lohengrin: A ja ci wprost mówie, że państwo ma w dupie 40 latków i im nie pomaga w żaden sposób. I to o kim rozmawiamy nie ma znaczenia o ile nie ma rodziny w jedynej słusznej partii
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@bellazi: a teraz wyobraź sobie sytuację osób poniżej minimum egzystencji - emerytów, ludzi pozwalnianych w latach 90, czy sprzątaczki którym nie wypłacano pensji i popadły w długi. Choćby w ten weekend w Poznaniu jest protest przeciwko kradzieży wypłat

https://www.ozzip.pl/informacje/wielkopolskie/item/2788-poznan-drwiny-z-wyzysku

Jest źle, najsłabsi zawsze obrywają najmocniej. Swoją drogą polecam książkę "Kiedyś tu było życie teraz jest tylko bieda" o historiach ludzi których rzeczywistość przemian ustrojowych dojechała.
  • Odpowiedz
@bellazi: A daj spokój. To co się z cenami dzieje to jest masakra. Cieszę się, że mam sytuacje jaką mam i mieszkamy z różową u mojego ojca w domu, bo #!$%@? nie mam pojęcia jakbyśmy sobie z różową radzili po studiach na własną rękę. Na chwilę obecną na chacie robię obiady i jak sobie liczyłem tysiaka na miesiąc to po dwóch tygodniach niestety, ale musiałem liczyć jeszcze raz, a kupuje najtańszy
  • Odpowiedz
Ok, czyli jesteś trochę ułomny skoro nie kumasz o czym tu mówimy. Elo


@Lohengrin:
tak, masz rację i jesteś super ekstra fajny :)
lepiej ci, że wygrałeś w dyskusji o czymś, o czym ja w ogóle nie mówiłem? XD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koliat: wiesz sytuacja osób poniżej minimum to jest już zupełnie inny temat, na osobny post. Tu rozmawiamy o tym, że za minimalną nie da się osiągnąć minimum.
  • Odpowiedz
@bellazi: ja przez lata wynajmowałem kawalerki i udawało się znaleźć coś w okolicach 1000 zł. Na pewno da się coś wykombinować no ale reszta to racja. 500 zł na jedzenie i kosmetyki to takie powiedzmy rozsądnie ale bez szaleństw. Może da się za mniej ale to chyba będą placki ziemniaczane i ryż. Serio w 2018 roku 500 zł na jedzenie mogło być dużo ale dzisiaj to już chyba głodowanie. Mam w
  • Odpowiedz
@bellazi jeszcze te teksty o "wyjątkowych płatkach śniegu", tak jakby mieszkanie z bandą obcych typa, jak w akademiku, przez całe życie było normalnym standardem. Innymi słowy: znajdź se kogoś byle szybko do dzielenia rachunków, wynajmij pokój albo się powieś. Prawda jest taka, że bycie nawet lepiej zarabiającym niż minimalna singlem jest obecnie #!$%@?, bardzo trudne finansowo i trzeba być debilem, żeby uznawać, że tak to powinno wyglądać. Najlepiej wszyscy mieszkajmy całe życie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@bellazi:

minimalna powinna pozwolić na minimalne przeżycie


Minimalne przeżycie to nie kawalerka w WWA tylko pokój, albo mieszkanie na zadupiu.
  • Odpowiedz