Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 515
1500zł kawalerka z opłatami
500zł jedzenie, chemia i kosmetyki
70zł internet
20-30zł karta do telefonu
92zł bilet miesięczny na zbiorkom żeby do tej pracy dojeżdżać
200zł - "oszczędności" na inne wydatki (np. dentysta, koperta na wesele, leki, może jakieś ubranie).

2392zł na rękę liczone po najniższej linii oporu.

A minimalna na rękę to 2061zł.

Google: Jak żyć? Szukaj.

#jakishasztag
  • 324
  • Odpowiedz
@bellazino to już wolałbym zrezygnować z kawalerki i isć na pokój a zwiększyć budżet na żarcie, bo za 500zł to jest walka każdego dnia, czy się uda zamknąć w budżecie, zastanawianie się czy można teraz coś zjeść, czy trzeba zostawić na jutro, ciągły strach, że jak wypadnie jakaś pierdoła, to leżę i pewnie niejednokrotne sytuacje, gdzie przed wypłatą trzeba pożyczać szmal albo żreć suchy chleb z kranówą, bo się hajs skończył. Tak
  • Odpowiedz
@bellazi: czemu musi akurat ze studentami? I tak, nie każdemu się powodzi i niektórzy wynajmują pokój po 40. Osobiście znam osobę po 50 która wynajmuje pokój i ja sam, tak jak wyżej napisałem, gdyby sytuacja finansowa mnie do tego zmusiła, to wolałbym oszczędzać na mieszkaniu niż na jedzeniu jeśli miałbym już schodzić poniżej pewnych akceptowalnych norm. Mieszkanie z kimś nie męczy psychicznie tak jak codzienna walka o przetrwanie, a czasem może
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@krucjan: widzisz mnie bardziej męczyło by mieszkanie z obcą osobą niż głodowka, każdy wybiera co lubi.
Tak czy siak, zarówno w 1 jak i w 2 przypadku dalej brakuje kasy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CzipIDejl: podałam cenę w Lublinie w lokalizacji "gdzieś" ani to centrum, ani obrzeża. Pi razy drzwi. Widziałam również kawalerki za 3000zł. Ale jak cena w ogłoszeniu niższa niż 1500zł to zwykle na dole w opisie ogłoszenia, jest dopisane "+prąd, +woda,+gaz +coś tam" w zależności co tam się liczy do czynszu a co nie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 34
@PanKracy582: Nie wiem. Nie mówię, że mam receptę na wszystko. Ale coś ewidentnie poszło nie tak, skoro przy takim dobrobycie (w skali globu, nie w skali Europy Zachodniej) wiele uczciwie pracujących ludzi musi borykać się z takimi dylematami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@PanKracy582: A to nie mam prawa wskazywać, że coś jest źle? To kretynskie myślenie. Gdybym bez żadnej wiedzy rzucał rozwiązaniami z dupy, to ok - powinienem zamknąć mordę. Ale ja tylko pokazuje palcem, że tu leży nieprzytomny człowiek i warto by się nad tym pochylić, bo coś nie jest w porządku.
  • Odpowiedz
500zł jedzenie, chemia i kosmetyki


@bellazi: To co Ty jesz człowieku? Samo jedzenie to tak w wersji bardzo ekonomicznej 500, a chemia i kosmetyki to dodatkowe 100 zł (albo i więcej jak komuś zależy na marce lub robi makijaż).
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SarahC: 2,5kilo ziemniaków i sos pieczeniowy z torebki - da radę cały dzień :D
W ogóle takich dni to ja mogę z kilka wypisać :D
Np. 400g ryżu i ze 2 jabłka to też z 8zł będzie a masz ryż z jabłkami na śniadanie obiad i kolację :D

Przeżyć się da jakiś czas :D
  • Odpowiedz
@bellazi nic mnie dawno tak nie #!$%@? jak odpowiedzi w tym wpisie. Jak ma w tym kraju być lepiej, jak wynajęcie kawalerki-klitki tylko dla siebie uchodzi za zbytek.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@fuechsinn: No tak jak pisalam, ja myślałam, że bardziej się przyczepią do 70zł na internet albo do 200zł na "oszczędności", ale nie, kawalerka wywołała tyle emocji, że szok :D
  • Odpowiedz