Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 514
1500zł kawalerka z opłatami
500zł jedzenie, chemia i kosmetyki
70zł internet
20-30zł karta do telefonu
92zł bilet miesięczny na zbiorkom żeby do tej pracy dojeżdżać
200zł - "oszczędności" na inne wydatki (np. dentysta, koperta na wesele, leki, może jakieś ubranie).

2392zł na rękę liczone po najniższej linii oporu.

A minimalna na rękę to 2061zł.

Google: Jak żyć? Szukaj.

#jakishasztag
  • 324
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krucjan ale ważysz 160kg? Nie no żart, co nie przyjeżdżam do Polski to się za łeb łapie jak wy tam żyjecie. Pojechałem w 1 dzień do kaufa zrobiłem zakupy co zmieściły się w jeden reklamowce + nieduża paczka pampersów i wydałem jakieś 200zł. A na obiad dalej nic nie było
  • Odpowiedz
@Shatter:

Muszę powiedzieć coś więcej - podnoszona na siłę minimalna szkodzi wszystkim, bo wszystko drożeje, a zarobki rosną tylko u tych, którzy zarabiaja najmniej. Następuje wypłaszczenie wynagrodzeń. W firmie podwyżkę dostają ci, którzy sprzątają kible, a ci co mają więcej, dostają g---o.

O tak wiadomo, nietworzenie ekstremów i zapobieganie umierania pod płotem to najgorsze co można robić w społeczeństwie.

Protip to znaleźć lepiej płatną pracę, zrobić nadgodziny albo ograniczyć
  • Odpowiedz
@bellazi: Nie ma co dyskutować z tymi ludźmi. Wykopki to w większości gimbaza która mieszka wciąż w piwnicy u rodziców i nie znają realiów życia. Mnie zawsze rozwala za to argument, że czemu wynajmuję mieszkanie skoro mógłbym wziąć kredyt i być na własnym.
Wynajem mieszkania 1600zł już z opłatami.
Kredyt na mieszkanie, 1400zł + czynsz 450 + opłaty 100 i już dobijam do 2k na miesiąc.
"No ale przynajmniej będziesz
  • Odpowiedz
@Shatter ma wybór:
- budujemy państwo gdzie minimalna nie każe ci umierać z głodu przenosząc obciążenie podatkowe na lepiej sytouwanych
- budujemy państwo gdzie minimalna to dowcip żeby niefachowcy umierali przy płotach wtedy będzie konkurencja

Co wybierze Shatter piszący o 2.3k - 2.5k początkujących fachowcach i winiący za to płace minimalną.
  • Odpowiedz
  • 1
@bylem_zielonko mam 28 lat i zarabiam... akurat tyle żeby wynająć małe mieszkanie i nie martwić się o dzień dzisiejszy. Kosztowało mnie to zdanie studiów i 7 lat doświadczenia zawodowego. To są niestety realia ogólnie życia w Polsce gdy nie ma się własnej nieruchomości. Fajnie gdyby każdego z nas było stać na osobne mieszkanie w dużym mieście, ale nie ma tylu mieszkań i jeżeli komuś nie pasuje współdzielenie ani zamieszkanie pod miastem,
  • Odpowiedz
@bellazi: Ziomuś, jestem ciekaw jakbyś przeżył w latach 90 i na początku XXI wieku, jak panowało ogromne bezrobocie, a minimalna wynosiła 800 zł brutto.
  • Odpowiedz