Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 515
1500zł kawalerka z opłatami
500zł jedzenie, chemia i kosmetyki
70zł internet
20-30zł karta do telefonu
92zł bilet miesięczny na zbiorkom żeby do tej pracy dojeżdżać
200zł - "oszczędności" na inne wydatki (np. dentysta, koperta na wesele, leki, może jakieś ubranie).

2392zł na rękę liczone po najniższej linii oporu.

A minimalna na rękę to 2061zł.

Google: Jak żyć? Szukaj.

#jakishasztag
  • 324
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
to nie AMA. xD jak masz 2 ręce i trochę chęci do pracy to w większym mieście ( w mały kawalerka jest tańsza) 5000 zł to nawet na " budowie" zrobisz.


@matinumerjeden: Na budowie być może, ale to ciezka praca nie dla każdego, a w innych robotach to chyba 5000 brutto i to z nadgodzinami

@bylem_zielonko:

To z innej beczki. Idziesz na handlowca 3000 podstawy najmniej drugie tyle
  • Odpowiedz
Okej, czyli kawalerka to nie jest minimum egzystencji, dobrze, że ustaliliśmy


@bellazi kto cię tak rozpieścił, że myślałaś że to minimum?? Na studiach też miałaś kawalerkę?

Nie #!$%@?, że każdy musi mieć dla siebie mieszkanie. Jest sporo lokali na wynajem, gdzie mieszkają tylko starsi ludzie i im tam bardzo dobrze.
  • Odpowiedz
W małym mieście ciężej dostać pracę, bo jest jej mniej więc co za różnica?


@bellazi w Polsce jest pełno pracy, wystarczy chcieć pracować. W byle sklepie można robić, żadnych wymagań. W pizzeriach i ogólnie gastronomii też bardzo łatwo o pracę.
  • Odpowiedz
500 zł jedzenie i chemia? Ja wydaje miesięcznie na żarcie 1000 zł a żre jak śmieć, najtańsze wędliny, mięso, co się da to z promocji i z najniższych półek. Jestem dość wysoki i pracuje fizyczne więc domyślam się, że jakaś drobna kobieta dużo mniej od mnie będzie potrzebować, ale wciąż...

Chemie jakiś proszek 50 zł, żele ze 2,3 w miesiącu znowu 50 zł, jakieś mydło, pasta do zębów, płyn do naczyń, worki
  • Odpowiedz
zawsze gnije z mądrości ludzi co pracują w gównokorpo, też nie mają praktycznie żadnych umiejętności i myślą, że z tymi paroma tysiącami netto złapali pana boga za nogi xD


@Im_from_alaska jakich umiejętności? Wykładanie towaru? Sprzątania? Nawet dostawca pizzy zarabia więcej niż minimalna.
  • Odpowiedz
bądźmy poważni... Te 1000 zł to już jest jedzenie najtańszych śmieci.


@krucjan zwariowałeś? Za 1000 zł nawet nie kupisz śmieci na wysypisku. Ja jem tanie żarcie i wydaję 2000 zł miesięcznie i tylko dlatego, że się odchudzam i odmawiam sobie jedzenia. A dobry proszek do prania aksamitu kosztuje 70 zł i to taki tańszy. A wiadomo, że co najmniej 2 trzeba kupić na miesiąc. Poza tym mój lokal odmawia prania w
  • Odpowiedz
nic mnie dawno tak nie #!$%@? jak odpowiedzi w tym wpisie. Jak ma w tym kraju być lepiej, jak wynajęcie kawalerki-klitki tylko dla siebie uchodzi za zbytek.


@fuechsinn nic mnie tak w tym wątku nie #!$%@?ło, jak czytanie wpisów jaśnie wielmożnych paniczów i księżniczek, którzy uważają, że im się indywidualne mieszkanie po prostu NALEŻY! Umiejętności żadnych, ambicji brak, ale DEJ, DEJ!
  • Odpowiedz
Serio w 2018 roku 500 zł na jedzenie mogło być dużo ale dzisiaj to już chyba głodowanie. Mam w rodzinie 3 osoby i jak zrobię zakupy raz w tygodniu za 200 zł to będą drobne zakupy i w tym koszyku nie będzie luksusów. I tak będzie jeszcze wszystkiego brakować i spokojnie wydam jeszcze ponad 100 na dokładanie różnych rzeczy a jestem mega oszczędny. Czyli na miesiąc na 3 osoby wychodzi mi 1200
  • Odpowiedz
jeszcze te teksty o "wyjątkowych płatkach śniegu", tak jakby mieszkanie z bandą obcych typa, jak w akademiku, przez całe życie było normalnym standardem.


@fuechsinn nie jest normalne całe życie dawać z siebie minimum i tyle zarabiać. A mieszkanie z innymi ludźmi jest normalne, tylko jaśnie państwo ma się za lepszych od wszystkich, nic nie potrafiąc. Mam wrażenie, że wy tak krytykujecie mieszkanie z kimś, dlatego że nigdy na studia nie poszliście,
  • Odpowiedz
nawet jak zrezygnujesz z wifi w domu za te 70zł, to i tak pozostaje problem braku kasy. Oczywiście, można próbować żyć na necie z pakietu w telefonie.


@bellazi obecnie mam 2 numery, na jednym płacę 17 zł za rozmowy, smsy i 50 GB neta (Lycamobile), a na drugim płacę 5 zł za 100 GB (regularna promocja Play i innych operatorów). Używam internetu do pracy i non stop sam korzystam.
  • Odpowiedz
Wykopki naprawdę są powalone. Minimalna pensja MA STARCZAĆ na mieszkanie i wyżywienie się.


@Gigamesh i na awokado xD taki jest wyrok wykopków.

Jeśli tego nie spełnia to coś nie tak jest z krajem w którym przebywamy. Sorka ale wydawało mi się, że Polska leży w Europie a nie w Azji mniejszej i są już jakieś standardy, ale najwyraźniej Polska dalej jest Bangladeszem Europy.


No. Trzeba podnieść pensję minimalną w całej Europie,
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko a czytać umiesz, czy na tych twoich studiach cię nie nauczyli? Ani opka ani ja nie jesteśmy w takiej sytuacji, to jest sytuacja hipotetyczna, fajne studia skończyłeś, szkoda że nie wymagali na nich rozumienia tekstu czytanego. Wyzywa innych od jaśnie państwa, kiedy sam się wywyższa, bo skończył jakąś wyższą szkołę sprzątania i zamiatania XD
Wyobraź sobie ja też skończyłam studia, długo mieszkałam i w akademiku i po mieszkankach z różnymi
  • Odpowiedz