Wpis z mikrobloga

Oglądam dokument o powodzi z 1997. I mam takie pytanie do Wrocławian, jak po latach oceniacie mieszkańców wsi którzy nie zgodzili się na przerwanie wałów?

Byli oni jakoś później atakowani? Lub postrzegani przez pryzmat tych wydarzeń?

#wroclaw #powodz
K-S- - Oglądam dokument o powodzi z 1997. I mam takie pytanie do Wrocławian, jak po l...
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@K-S-: mieszkańcy wsi niczego nie mieli do gadanie wg mnie. Zwyczajnie ktos w zarządzaniu kryzysowym dal ciała i tak wyszlo.

Ja pamietam ze niedaleko mnie latal helikopter potem bylo kilka eksplozji i zaczela wlewać się woda. Wg mnie wysadzili wały niedaleko mnie, wiec jak chcieli to mogli. Byly wyrwy tam gdzie latal helikopter i slyszalem serie kilku eksplozji. Ja jestem w górę rzeki od starego miasta wiec duzo wody zamiast
  • Odpowiedz
@K-S-: Niektórzy kiedyś powiedzieli, że bronili swojego dobytku, bo najprawdopodobniej stracili by większość albo nawet wszystko i państwo dało by im coś w zamian o niższej wartości z podejściem "No przecież macie gdzie mieszkać" Wrocławianie bym im podziękowali i wszyscy by się rozeszli. A tak to Wrocław jako stolica województwa musi dobrze wyglądać, więc mieli wręcz gwarancje pomocy i bloków nie porwała woda. Wątpię że odbudowywali by im gospodarstwa
  • Odpowiedz
@K-S-: miałem wtedy 14 lat i byłem mieszkańcem zalanych Popowic. Pamiętamm, że na początku, oglądając wiadomości - można było mieć pretensje do blokujących wały w Łanach. Bo wiecie - co tam poświęcenie wiosek kosztem naszego wielkiego (nie) pięknego miasta ;). Ale w trakcie powodzi i tuż po, ludzie byli tak zajęci skutkami kataklizmu, że nikt nie rozmyślał nad tamtą sytuacją. Ludzie mieli raczej pretensje do rządzących, że nie potrafili zarządzić
  • Odpowiedz
Koszt odbudowy gospodarstw to promil strat we Wro. Myślę że odbudowaliby/dali kasę w celach propagandowych.


@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: Nie, nie przy tym rządzie, który wtedy był i ułomnym państwie. Nic dziwnego, że nawet w tym materiale mówia, że nie ufali Cimoszewiczowi. Nikt rozsądny mu nie ufał. Rozumiem argument, że to byłby niższy koszt, ale trzeba powiedzieć otwarcie- wtedy nic by im nie dali.
  • Odpowiedz
@djtartini1: z drugiej strony psioczycie na tamten rząd a ja kojarzę polską scenę polityczną mniej więcej od 94, te wszystkie AWSy, Palikoty i innych i uważam, że gospodarczo rządy SLD były najlepszymi po 1989, nie wspominając o wstąpieniu do NATO i Unii.
Cimoszewicz był jaki był ale to polityk klasę wyżej niż 99% obecnych półgłówków od lewa do prawa - wykształcony, mocny retorycznie i ceniony jako dyplomata.
(Nie głosowałem na
  • Odpowiedz
@K-S-: wtedy narracja była jedna - aspołeczni motłoch nie pozwala ratować miasta. I zanim ludzie bronili wałów w Łanach, wysadzono po cichu wały między Nowymi Kolniami a Kościerzycami w gminie Lubsza zalewając ją prawie całkowicie właśnie po to żeby ratować Wrocław. Nikt ci tego oficjalnie nie powie bo narracja była jedna - wały się przerwały xD z tego my mieszańcy wiemy lepiej jak było

tu cała historia http://wordpress2126977.home.pl/wordpress/wp-content/uploads/2017/06/reporta%C5%BC-o-powodzi-1.pdf

a tu
krytyk1205 - @K-S-: wtedy narracja była jedna - aspołeczni motłoch nie pozwala ratowa...
  • Odpowiedz
z drugiej strony psioczycie na tamten rząd a ja kojarzę polską scenę polityczną mniej więcej od 94, te wszystkie AWSy, Palikoty i innych i uważam, że gospodarczo rządy SLD były najlepszymi po 1989, nie wspominając o wstąpieniu do NATO i Unii.

Cimoszewicz był jaki był ale to polityk klasę wyżej niż 99% obecnych półgłówków od lewa do prawa - wykształcony, mocny retorycznie i ceniony jako dyplomata.


@music_has_the_right_to_children: Drugie rządy SLD-owszem.
  • Odpowiedz