Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 515
1500zł kawalerka z opłatami
500zł jedzenie, chemia i kosmetyki
70zł internet
20-30zł karta do telefonu
92zł bilet miesięczny na zbiorkom żeby do tej pracy dojeżdżać
200zł - "oszczędności" na inne wydatki (np. dentysta, koperta na wesele, leki, może jakieś ubranie).

2392zł na rękę liczone po najniższej linii oporu.

A minimalna na rękę to 2061zł.

Google: Jak żyć? Szukaj.

#jakishasztag
  • 324
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Leniek: podałam cenę wynajmu kawalerki w Lublinie, nie w Warszawie. Lublin to ani małe miasto ani wielkie. 350k ludzi. Nie podałam też ceny mieszkania w centrum ani na obrzeżach, tylko gdzieś na randomowej dzielnicy.
  • Odpowiedz
@fuechsinn Ale #!$%@?. Czego oczekujesz? Nagle Twoja praca która wykonujesz stanie się więcej warta i będzie Ci można zapłacić tyle żebyś mogła wynająć kawalerkę, bo takie jest w Twoim mniemaniu minimum?
Mogę Ci powiedzieć że się nie stanie. A jak w wieku 40 lat finanse nie pozwalają Ci na mieszkanie samemu to znaczy że nawarzyłaś sobie piwa przez ostatnie lata i teraz trzeba je wypić i potulnie wynajmować takie warunki na
  • Odpowiedz
Okej, czyli kawalerka to nie jest minimum egzystencji, dobrze, że ustaliliśmy


@bellazi: no na minimalnej to biedujesz i na kawalerkę cię ledwie stać, wy naprawdę na wykopie macie #!$%@? poczucie rzeczywistości. To nie jest tylko Polska, boomerstwo tylko normalność. W Niemczech czy UK jak pracujesz na minimalnej to tez na czynsz i rachunki zejdzie Ci 70-80% pensji. (Fakt, tych "oszczędnośći w wartości bezwględnej zostanie ci nieco więcej, ale to kupisz
  • Odpowiedz
@bellazi: Oczywiście, nie neguję tego. Po prostu tak wygląda życie, nie jest sprawiedliwe. Praca takiej osoby niczym nie jest gorsza od żadnej innej, ale niestety jeśli ktoś zarabia minimalną w Polsce, to nie ma szans na godne życie..
  • Odpowiedz