Wpis z mikrobloga

Mineły 3 miesiące od znaleziska (https://www.wykop.pl/link/6079483) i dostałem właśnie zaproszenie na spotkanie medyczne gdzie będą poruszane różne tematy min. szczepienia. Wystarczy przyjść na spotkanie by dostać pulsoksymetr. Myślę, że jest to dokładnie to samo oszustwo opisane w znalezisku.
Zanim pani zaprosiła mnie pod konkretny adres zapytała o wiek, gdy dowiedziała się, że nie mieszczę się w przedziale 40-80lat odrazu podziękowała i się rozłączyła.
nr telefonu 134679017
Chrońcie przed tym swoich rodziców i dziadków.
#oszukujo #zlodzieje #pieniadze #koronawirus #truestory #szczepienia #medycyna
  • 5
@liwasd: Dziś też do mnie dzwonili, dokładnie taka sama historia, tylko kierunkowy był z Warszawy. Prócz wieku pytała czy mieszkam na terenie woj. mazowieckiego. Po usłyszeniu, że mam 22 lat (bo też pytała mnie o wiek) od razu się rozłączyła.

Numer: 22 257 11 33
@taktoto: Dlatego daje link do znaleziska gdzie jest opisana właśnie sytuacja z garnkami. Ja sam nie mam i nie mogę mieć pewności, że jest to oszustwo, jedynie podejrzenie.
Dlatego też zrobiłem ten wpis, może akurat kogoś to przestrzeże.
@liwasd: @taktoto: Na pewno jest to oszustwo. Nie pamiętam dokładnie jak przedstawiła nazwę podmiotu dla którego pracuje, ale brzmiał ona bardziej jak jakaś instytucja naukowa/rządowa (Mazowieckie Centrum... coś tam coś tam), a nie jak nazwa zwykłej firmy dlatego jej od razu nie podziękowałem i nie kazałem usunąć swoich danych z ich baz danych jak to zwykle robię w przypadku telemarketerów, tylko wysłuchałem do końca, choć jak zaczęła mowić o spotkaniu
@liwasd:

dy dowiedziała się, że nie mieszczę się w przedziale 40-80lat odrazu podziękowała i się rozłączyła.

Znaczy dla nich czterdziestolatek to zdementowany staruszek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)