Wpis z mikrobloga

@maskimer: Jak znajoma miała staż z urzędu pracy w dziale kadrowo-księgowym w firmie produkującej meble, to gdy nie było co robić to ganiali ją z miotłą po hali i kazali jej pomagać przy rozładunku towaru. Pytam ją "czemu tego nie zgłosiłaś, skoro masz kolano po operacji, a poza tym nie zatrudnili cię na magazyn tylko do biura" - a ona "nie zgłoszę do urzędu, bo dyrektorka zna kierownika lokalnego Urzędu Pracy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maskimer: akurat ja sobie chwaliłem odejście od komputera, zapalenie fajeczki jak jeszcze jaralem i pogawędki przy mało wymagającej pomocy. Szybciej czas zlatuje jak nie masz nic do roboty.
A jak mi się nie chciało to udawałem że mam dużo jeszcze roboty przy komputerze i #!$%@?
@WaveCreator: w sumie mogła po prostu powiedzieć że ma kolano po operacji, choć w sumie jak ja powiedziałem w serwisie komputerowym że nie mogę dźwigać to mi wymyślili sprzątanie całego budynku raz w tygodniu . . .
@maskimer: budo- januszex 1000 do łapy/ 1000 pod stołem po robocie miotła, szczoty i szorowańsko kibla i całego pomieszczenia pracowniczego. Jak przy kompach zabrakło roboty to było "nie siedz bezczynnie bo ci za to nie płacę". Młodym był i głupi ale szybko zawinąłem. Dziś szefo Janusz leasinguje sobie Lambo przed sklepem (uprzednio porshe czy AMG).
a poza tym nie zatrudnili cię na magazyn tylko do biura


@WaveCreator: Polecenia pracodawcy, które wykraczają poza umówiony zakres obowiązków, mogą tylko wyjątkowo dotyczyć innej pracy. Ma to zastosowanie w dwóch przypadkach:

w przypadku czasowego powierzenia innej pracy w razie uzasadnionych potrzeb pracodawcy na czas nieprzekraczający trzech miesięcy w roku kalendarzowym, jeżeli nie powoduje to obniżenia wynagrodzenia i odpowiada kwalifikacjom pracownika (art. 42 § 4 kp);
w przypadku powierzenia pracownikowi innej