Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym zaplanować z żoną bombelka, młodsi nie będziemy, ale pojawia się pewien problem.

Żona jest #programista15k (i uwaga, #rozowypasek), w związku z czym potwornie boimy się utraty kontraktów. Zakładając, że uda jej się zajść w ciąże - czy powinna trzymać to w tajemnicy i po prostu na sprowadzenie bombelka na ten świat wziąć 1-2 tygodnie "wolnego"? Czy powinna wspomnieć o takim fakcie jakoś pod koniec i zaznaczyć, że żadnego wolnego nie planuje, poza max 1-2 tyg? W końcu to nie uop, gdzie musi się spowiadać.
Oboje jednak chcemy być fair, wiec żona i ja kierujemy się do ostatniej opcji, aby poinformować.

Z drugiej strony to prywatna sprawa i nie chciałbym, aby zona postrzegana była jako "ta gorsza, niesolidna, bo ma bombelka" ¯_(ツ)_/¯
Urlopu macierzyńskiego/jakiegokolwiek żona nie planuje, jeżeli nie wyląduje przymusowo w szpitalu.

PS
Wrednym komentarzom dziękuje z góry, nie potrzeba.
Tak, wychowam jak swoje.
Wiem, wiem, bombelek ponad wszystko i "niech zmieni pracę", to plan B.
"jak możecie robić bombla, jak zona nie chce spędzić najbliższych kilku lat na dupie w domu" - wiem, nie o to pytam.
"niech zona załatwi sobie uop" - nie ma takiej opcji
"niech sobie ogarnie lepszy kontrakty" - ma naprawdę ok obecnie

#ciaza #dzieci #rodzice #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #b2b

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60fe787ff26956000ac8bbd1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 16
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli to ma mieć jakieś szanse powodzenia to na pewno musicie zrezygnować z karmienia naturalnego. W przeciwnym wypadku żona może tego fizycznie nie wytrzymać (wstawanie nocne, karmienie co 2-3h). Resztę chyba da ogarnąć pod warunkiem, że jesteś bezrobotny i siedzisz w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: a to mając dzieciaka to nie da się już nic zrobić? Urlop tatusiowi wspominam na prawdę dobrze, 6tygodni nic robienia, pograł sobie porządnie, ogarnąłem meble, ściany :-D
Przecież taki bombel na początku nie robi nic poza spaniem, ciągnięciem cycka i sraniem, to na prawdę idzie ogarnąć, tym bardziej że to jest wszystko przewidywalne: dzieci jedzą co mniej więcej 3h, więc idzie zaplanować wszystko tak, żeby było dobrze. I nie trzeba
  • Odpowiedz
Jeśli planuje zostać tylko 1-2 tydz to moim zdaniem może powiedzieć na ostatnia chwile, potraktują to jak zwykły urlop na który przecież możecie pojsc nawet na b2b. Ale na marginesie, to smiechlam na 1-2 tyg wolnego ;). #programistka15k here
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: nie zakładajcie że będąc w ciąży da radę pracować :) może się tak źle czuć że nie da rady i plany szlag trafi.
Jak ma spoko kontrakt i ludzi to warto powiedzieć jak już będzie w ciąży
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nawet jakby miała zrezygnować z 3 miesięcznego wynagrodzenia, w wypadku gdy dziecko urodzi się chore, będziecie fikołki robić i zbiórki zakładać, bo tymi 15k miesięcznie sobie dupe będziecie mogli podetrzeć. Zastanówcie się dobrze.
  • Odpowiedz
@budyn: Karmienie naturalne jest wygodniejsze i zdrowsze, o ile możliwe. Mój syn gryzł sutki, był wściekłe głodny jak wilk. Szybko poszliśmy w butelkę, no i w nocy ja wstawałem, po dwa razy, nikt tego nie pamięta :), bo spali jak kamień.
  • Odpowiedz
Ech trudny temat. Urodziłam 3 bombelki i powiem tak. Ciąże znosiłam w miarę dobrze. Ale i tak byly słabsze dni. Hormony robią swoje i bywaly dni ze nie mogłam na niczym sie skupić a wszystko leciało mi z rąk. Robilam co mogłam ale to nie jest tak, ze boli glowa to bierzesz tabletke. Bywalo zwlaszcza w 1 trymestrze że na nic nie mialam siły i chce sie spać cały dzien i nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Zrób tak:
Poszukaj jakaś firmę która żonę zatrudni na UoP. Niech przejdzie popracuje z 3 miesiące i potem L4 i macierzyński. Albo niech na JDG podwyższy składki i weźmie sobie 6 miesięcy wolnego. A w obecnej pracy niech ustali kiedy będzie luźniej żeby mogla zniknąć na te 6 miesięcy lub przynajmniej angażować się o połowę mniej. Wiem że ciężko to zaplanować i może być problem żeby wypaliło co do miesiąca
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Spodziewaj się najlepszego ale bądź gotowy na najgorsze. Owszem, może być tak, że Twoje dziecko pierwsza miesiące będzie tylko jadło, spało i srało jak napisał @wykopek_n: . Ale może być i zupełnie odwrotnie, że przez pierwsze kilka miesięcy nie prześpicie ciągiem więcej niż godziny czy półtorej. I to jest również realny scenariusze i dziecko wcale nie musi być chore, żeby ten scenariusz się urzeczywistnił. Możesz mi zaufać (ʘ
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie uda się to. Tzn. może się udać jak będziecie mieć ogromne szczęście, ciąża przebiegnie bez żadnych problemów, a dzieciak będzie ultra grzeczny i dużo spał - ale większość moich znajomych miało zupełnie odwrotnie. Pierwsze kilka miesięcy po porodzie oboje rodziców wraki człowieka, facet z reguły #!$%@?ł do biura żeby odpocząć od dziecka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz