Wpis z mikrobloga

Prawda jest taka, że podpisując umowę wiesz gdzie do pracy idziesz i jak to wygląda


@Sztos13: Chyba nie uważasz, że pracują tam osoby, które porzuciły wielkie kariery, żeby siedzieć na kasie? To nie jest tak, że tym osobom nie należy się odpoczynek, a dwa, że podpisują te umowy często dlatego, że nigdzie indziej nie znajdują pracy. Do pracy w biedronce nie potrzeba nawet matury.
@lolo1:

czy ty jesteś normalny? Miliony ludzi pracuje w niedziele i jakoś nikt dla nich ustawy nie pisze


Jedyny nienormalny to chyba jesteś Ty. Najpierw rozpoczynasz rozmowę od stwierdzenia że jestem komunistą, a teraz się mnie pytasz czy jestem normalny. Jestem. I tak, zdaję sobie sprawę z tego, że "miliony" (IDzD) pracuje w niedziele, mimo wszystko warto się zastanowić czy pracują bo CHCĄ, czy dlatego, że MUSZĄ.
@lilitch123: Pracodawca ustala warunki pracy zgodnie z kodeksem pracy i BHP. Nie podobają się warunki to nie idź do pracy. Sam pisałeś że nie ma innych opcji, to możesz stworzyć nowe miejsca pracy nikt Ci tego nie zabroni( ͡° ͜ʖ ͡°). To o czym Ty piszesz to się dzieje w małych franczyzach u Janusza, tam jest naprawdę #!$%@? gdzie wiele rzeczy jest śliska w świetle prawa.
@Adam_Konarski_z_Katowic:

Proszę pana, proszę nie oszukiwać, nawet kodeks pracy limituje liczbę pracujących niedziel pod rząd,


No limituje, do 3 niedziel w ciagu 4 tygodni. Wielka łaska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jak i limituje tygodniowy czas spędzony w pracy


Zapewne tak, ale pracownik rzadko ma możliwość decyzji i organizacji swojego harmonogramu. Większość osób na typowym etacie ma niedziele wolne, co przekłada się na możliwość spędzenia czasu z rodziną.
@lilitch123: Proszę pana, pańskie manipulacje są niesamowicie bezczelne. Powiem krótko : każdy pracownik sklepów biedronka na pewno dokładnie przeczytał umowę jaką podpisywał oraz regulamin na jaki się zgodził. Potwierdził to składając stosowny podpis pod dokumentem i nic Panu do tego jaką ktoś zawarł umowę pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Nie wspominam o ustosunkowanej ckliwej argumentacji pod tezę, gdzie ktoś nie ma czasu spędzić dnia z rodziną. Niewiarygodne. Dziękuję.
@Adam_Konarski_z_Katowic:

Proszę pana, pańskie manipulacje są niesamowicie bezczelne.


Manipulacje XDD

Powiem krótko : każdy pracownik sklepów biedronka na pewno dokładnie przeczytał umowę jaką podpisywał oraz regulamin na jaki się zgodził. Potwierdził to składając stosowny podpis pod dokumentem i nic Panu do tego jaką ktoś zawarł umowę pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Dziękuję.


No nic. Jeśli ktoś chce pracować to pracuje. Jakie masz rozwiązanie dla osób, które nie mają innych alternatyw i zatrudniają
@lilitch123: Ale sranie. jak przyjmowałem ludzi do pracy to zadawałem proste pytanie "czy możesz pracować w weekendy" 95% tak, 1 osoba na 20 mówiła, że w niedzielę to nie bardzo. Wiesz, że to nie jest tak, że pracujesz w biedronce 7 dni w tygodniu, 30 dni w miesiącu? Jak pracujesz w niedzielę, to masz dodatkowo wolny następny piątek na dodatkowy odpoczynek. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widać, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 95
@resetblow: ale #!$%@?. Pracowałem kiedyś w sklepie z elektroniką jak byłem mlody i praca w weekend to było to. W weekend była tylko jedna zmiana. 12h w sobotę i 10h w niedzielę. Dzięki temu wpadały prawie 3 zwykle dni, bo godzin na koniec miesiąca miało być tyle, ile wynosi cały etat, żeby nie płacić nadgodzin.

Nie pozwalano mi pracować w każdy weekend, a jak załatwiłem z kierasem to miałem czasami 5