Wpis z mikrobloga

Mam dla Was dzisiaj kilka porad, dzięki którym możecie co nieco zaoszczędzić podczas wizyty w aptece.

1. Zanim pobiegniesz do apteki po kolejny pokazany w reklamie produkt, zastanów się czy na pewno go potrzebujesz. Nie daj się nabrać zachęcającym tekstom. Skonsultuj z farmaceutą lub lekarzem swoje objawy bądź dolegliwości. Na pewno udzielą Ci fachowej porady i w razie potrzeby dobiorą odpowiedni środek.

2. Zapytaj farmaceutę o dostępność tańszego zamiennika. Może się okazać, że inny producent wytwarza dokładnie taki sam lek, a jego cena jest niższa. O generykach jest cały post na naszym profilu, więc po więcej informacji odsyłam tam. Dotyczy to zarówno leków wydawanych na receptę, jak i bez. Przykład: znany lek zawierający paracetamol kosztuje ok. 8 zł za 12 tabletek. Lek z takim samym składem, ale pod inną nazwą handlową kosztuje 3 zł.

3. Jeśli wiesz, że będziesz potrzebować dużej ilości danego leku, to wybieraj największe opakowania. Będzie to bardziej opłacalne niż kupowanie kilku mniejszych opakowań. Natomiast, jeśli wiesz, że nie zużyjesz całego leku, zapytaj o sprzedaż na blistry/saszetki. Nie zawsze będzie to możliwe, ale warto zapytać (szczególnie przy zakupie preparatów OTC).

4. Niektóre apteki oferują możliwość zamówienia leku czy innego produktu przez internet z odbiorem osobistym. Bardzo często zdarza się, że preparat zamówiony w ten sposób jest troszkę tańszy niż w przypadku bezpośredniego zakupu stacjonarnego.

Nie zliczę, ile razy słyszałam już pytanie "dlaczego tak drogo?" albo tekst "w tamtej drugiej aptece jest taniej". Nie wiem po co mówić takie komentarze, które nic nie wnoszą, ale rozwiązanie tej sytuacji jest proste - proszę iść do tamtej drugiej apteki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czasami zdarzają się odwrotne sytuacje, gdzie pacjenci dziwią się, że cena jest taka niska. Nigdy się im nie dogodzi.

A Wy szukacie tańszych odpowiedników, czy nie zastanawiacie się nigdy nad ceną?

Więcej ciekawostek na: https://www.instagram.com/dwa__fartuchy/

#medycyna #lekarz #ciekawostki #zdrowie #apteka #leki #farmacja
Pobierz dwa_fartuchy - Mam dla Was dzisiaj kilka porad, dzięki którym możecie co nieco zaoszc...
źródło: comment_16271516543GbBD2PngU77cfx1YgDOg7.jpg
  • 106
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
zawsze zamawiam przez internet z odbiorem w aptece, wychodzi znacznie taniej (doz.pl albo drmax)


@RufuSx: drmax nie umożliwia odbioru osobistego przy zamówieniu online

@fajfus42d: kiedyś tymczasowo oferował
@dwa__fartuchy: ja nalogowy alergik, turbo alergia wiosna-lato i niestety, jedyne tabletki ktore mi pomagaja to Rupafin 10mg. Probowalem juz tanszych zamiennikow ale niestety nie pomagaly, wiec nie zawsze mozna brac zamiennik.
@dwa__fartuchy:
Farmaceuci to niedoceniona grupa zawodowa. Muszą się użerać z klientami, którzy bywają różni.
Mało kto zdaję sobie sprawę że na lekach znają się dużo lepiej niż lekarze. Czasem wolę skonsultować tabsy z farmaceutą niż iść specjalnie do lekarza. Farmaceuci byli zawsze bardziej rzeczowi w tej kwestii.
Rada nr 1 - nie idź do apteki, zaoszczędzisz najwięcej.

A tak serio to różnice na lekach w aptekach są ogromne.
1 lek potrafi kosztować np 19,29,39 zł w różnych aptekach i w tej pierwszej wcale nie jest na promocji.
Tak duże różnice są w cenach regularnych.
Przy wyższych cenach może to być np. 49,59,79 (te 9 nie ma znaczenia ale ceny potrafią się różnić o kilkadziesiąt procent nawet przy małych cenach.)
Nie wiem po co mówić takie komentarze, które nic nie wnoszą, ale rozwiązanie tej sytuacji jest proste - proszę iść do tamtej drugiej apteki


@dwa__fartuchy: bo tu problemem jest to, że nie wiadomo ile te wszystkie leki na recepcie będą kosztować. Ostatnio jak wykupowałem receptę, to pani farmaceutka się na mnie nerwowo patrzyła i pytała czy chcę wszystko wykupić, ale nie podała mi cen. Musiałbym się o nie zapytać, a ostatecznie
Nie zliczę, ile razy słyszałam już pytanie "dlaczego tak drogo?" albo tekst "w tamtej drugiej aptece jest taniej". Nie wiem po co mówić takie komentarze, które nic nie wnoszą, ale rozwiązanie tej sytuacji jest proste - proszę iść do tamtej drugiej apteki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czasami zdarzają się odwrotne sytuacje, gdzie pacjenci dziwią się, że cena jest taka niska. Nigdy się im nie dogodzi.


@dwa__fartuchy: Co
@bialegomisa: zmodyfikowane uwalnianie to dość szerokie pojęcie, ponieważ może być ono opóźnione, przedłużone lub pulsacyjne. Więc trzeba ostrożnie podchodzić do wydawania odpowiedników w tym przypadku. Nie można wydać np. leku o opóźnionym działaniu zamiast przedłużonego. Tutaj również mogą być inne substancje pomocnicze, tak jak w przypadku pozostałych generyków.
@not_me: to 3 różne dawki, więc też nie ma co za bardzo porównywać.

O aspirynie kiedyś mieliśmy na wykładzie i prowadzący mówił, że tam duże znaczenie ma kształt czy budowa kryształów. Nie pamiętam o co dokładnie chodziło, ale właśnie tyczyło się to skuteczności :D