Wpis z mikrobloga

Mam dla Was dzisiaj kilka porad, dzięki którym możecie co nieco zaoszczędzić podczas wizyty w aptece.

1. Zanim pobiegniesz do apteki po kolejny pokazany w reklamie produkt, zastanów się czy na pewno go potrzebujesz. Nie daj się nabrać zachęcającym tekstom. Skonsultuj z farmaceutą lub lekarzem swoje objawy bądź dolegliwości. Na pewno udzielą Ci fachowej porady i w razie potrzeby dobiorą odpowiedni środek.

2. Zapytaj farmaceutę o dostępność tańszego zamiennika. Może się okazać, że inny producent wytwarza dokładnie taki sam lek, a jego cena jest niższa. O generykach jest cały post na naszym profilu, więc po więcej informacji odsyłam tam. Dotyczy to zarówno leków wydawanych na receptę, jak i bez. Przykład: znany lek zawierający paracetamol kosztuje ok. 8 zł za 12 tabletek. Lek z takim samym składem, ale pod inną nazwą handlową kosztuje 3 zł.

3. Jeśli wiesz, że będziesz potrzebować dużej ilości danego leku, to wybieraj największe opakowania. Będzie to bardziej opłacalne niż kupowanie kilku mniejszych opakowań. Natomiast, jeśli wiesz, że nie zużyjesz całego leku, zapytaj o sprzedaż na blistry/saszetki. Nie zawsze będzie to możliwe, ale warto zapytać (szczególnie przy zakupie preparatów OTC).

4. Niektóre apteki oferują możliwość zamówienia leku czy innego produktu przez internet z odbiorem osobistym. Bardzo często zdarza się, że preparat zamówiony w ten sposób jest troszkę tańszy niż w przypadku bezpośredniego zakupu stacjonarnego.

Nie zliczę, ile razy słyszałam już pytanie "dlaczego tak drogo?" albo tekst "w tamtej drugiej aptece jest taniej". Nie wiem po co mówić takie komentarze, które nic nie wnoszą, ale rozwiązanie tej sytuacji jest proste - proszę iść do tamtej drugiej apteki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czasami zdarzają się odwrotne sytuacje, gdzie pacjenci dziwią się, że cena jest taka niska. Nigdy się im nie dogodzi.

A Wy szukacie tańszych odpowiedników, czy nie zastanawiacie się nigdy nad ceną?

Więcej ciekawostek na: https://www.instagram.com/dwa__fartuchy/

#medycyna #lekarz #ciekawostki #zdrowie #apteka #leki #farmacja
dwa_fartuchy - Mam dla Was dzisiaj kilka porad, dzięki którym możecie co nieco zaoszc...

źródło: comment_16271516543GbBD2PngU77cfx1YgDOg7.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: ja chodzę do ziomka do apteki, takiej osiedlowej bardziej, ma dużo tańsze i lepsze produkty niż te co Wy sprzedajecie, i nie wymaga żadnych recept i innych bzdur, a przy zakupie większej ilości zawsze daje fajne rabaty. Już kilka lat u niego się zaopatruje, i jeszcze nie zdarzyło się, żeby jakiś walony towar miał, czy żeby nie kopało.
  • Odpowiedz
WIF


@dwa__fartuchy: U niego to co chwile jakieś CBŚP, czy tam inne policje są, i najwyraźniej wszystko jest legalne, bo jak dwa lata temu z puchy wyszedł, to tak cały czas na wolności jest i prowadzi ten biznes. Jakby coś było nielegalnie to by go dawno temu zwinęli.
  • Odpowiedz
4. Niektóre apteki oferują możliwość zamówienia leku czy innego produktu przez internet z odbiorem osobistym. Bardzo często zdarza się, że preparat zamówiony w ten sposób jest troszkę tańszy niż w przypadku bezpośredniego zakupu stacjonarnego.


@dwa__fartuchy: "Troszkę" - zaszedłem kiedyś do apteki DOZ kupić tabletki Acatar. Zapłaciłem 27 zł. Gdybym zamówił je przez internet z odbiorem w tej aptece to zapłaciłbym 13,50 zł. 100% przebitki.
  • Odpowiedz
@buonaparte: przy lekach na receptę teoretycznie jest taki obowiązek, ale zazwyczaj nikt nie mówi, bo to brzmi jak proponowanie doładowania w pepco XD Poza tym przy stałych pacjentach wiesz, że oni chcą dokładnie to samo co stosują od X lat.
Przy lekach OTC lub suplach w ogóle nie masz takiego obowiązku.
  • Odpowiedz