Wpis z mikrobloga

Nie słyszę od urodzenia. Miałem rożnie bariery w życiu codziennym np. rozmowa telefoniczna dla mnie mega przydatna i duża szybsza ale niestety nie mogę korzystać. Pomyslałem że napiszę co miałem taka sytutacja ostatnio może ktoś z Was zainteresuje jak wygląda życie osoba która nie słyszy. Może zauważycie błędnie gramatycznie po polsku, proszę o wyrozumiałość :)
Na początku roku zdecydowaliśmy że w starym mieszkaniu rodziców już czas na wymianę instalacją elektryczną + wykonać według warunki przyłączeniowa od dostawcy prądu.
Szukałem polecany elektryk, więszkość
nie odpisuje na maila/sms ale w końcu znaleziony który odpisuje i bezproblemowo kontakt sms. Obejrzał mieszkanie, termin w kwietniu i odrobinę wcześniej mieć warunki przyłączeniowa na trójfazowa. Jednak
w marcu powiedział że jest nawalony, nie da rady tego robić i zaproponował że będzie robił inny elektryk(jego kolega) który ma mniej zlecenie. Ten inny elektryk też kontakt bezproblemowy sms wygląda obiecująco ale jakoś pożniej zaczął zwlekać termin o 1-2 tyg, musiałem
ponownie pisać dwa razy ostatecznie w połowie czerwca powiedział że nie da rady tego robić, byłem mega rozczarowany po co dał nadzieje długo że będzie robił. Kolejne trzecie podejście znalazłem innego elektryka w mojej okolicy ale nie odpisuje na sms, musiałem poprosić kogoś żeby dzwonił wtedy elektryk już wie w mojej sprawie, tydzień pożniej pisał sms czy jutro mogłby przyjechać żeby obejrzeć mieszkanie odpisałem że jeżeli będzie możliwe to najlepiej po południu, cisza przez 1,5 tyg... kilka dni temu ponownie zapytałem sms jak z oględzinami, dostałem odp że szefa nie ma i nikt nie wie o co chodzi... Od początku roku planowaliśmy wymianę ale do teraz póki co nie udało się znależć elektryka który naprawdę zamierza robić w umówionym terminie. Gdybym rozmawiał przez tel to byłoby większy wybór elektryków, sms/e-mail ograniczony częsci nikt nie odpisuje...
#elektryka #elektryk #nieslyszacy #jezykmigowy #komunikacja #barierajezykowa #zycie
  • 10
@MarQueS: nie przejmuj się, słyszący klienci też mają problemy z otrzymaniem oferty i terminami :)

Po prostu jest od groma pracy a czasu zawsze za mało...

Który to kierunek od Warszawy? Bo między 30km na południe a 30 na północ to jest i 2h różnicy :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarQueS: hej, trochę odkopuję wpis ale może Ci się przydać info:
Telefony Google (pixel) mają coś takiego jak transkrypcja ze słuchu, obsługuje to też rozmowy telefoniczne
Poszukaj w temacie, bo nie pamiętam czy polski to obsługiwało, czy tylko angielski. A może znajdziesz też takie appki do ściągnięcia na telefon