Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#wedkarstwo
#spinning

Hej mircy, wchodzę powoli w nowe hobby, ale jednej rzeczy nie rozumiem - właściwie to jakie wady ma wędka 5-23g w porównaniu z np. wędką 4-18g? Że na tej pierwszej słabiej brania czuć? No spoko, to się człowiek nauczy, ale poza tym? Przecież wiele małych przynęt na okonia waży po 6-7g i z wędki 5-23 latają jak marzenie (a przynajmniej ja nie widzę problemu) , a do tego wędka ma zapas mocy na szczupaka czy inne bydlę, więc na czym polegają minusy? Po co miałbym brać "lżejszą" wędkę, skoro mogę mieć coś, co lepiej uciągnje cięższą rybę?

Czy taka wędka jest OK na początek?

https://pleciona.pl/pl/p/Wed.-DRAGON-Flash-LT-Spinn-2.45m-4-18g/34109
  • 14
@Pantokrator: dobra! tłumaczę( ͡° ͜ʖ ͡°)
wędka spinningowa powinna być dostosowana do przynęt którymi łowisz, zapytasz dlaczego? a ja odpowiadam, czujesz ich prace, czujesz opad i dotknięcie dna.
na moich wodach np, na wędce do 20g poczujesz co 10 branie okonia, ja łowie do 7g, znajomi nawet do 5g, nagle okazuje się że łowimy 5x więcej ryb ;)
mam do spinningu kolejno, 1/7g, 8/24g, 20/60g polecam (
@Pantokrator na okonki mam wedeczke 0-4 gramy i jest jak wykałaczka, a czujesz wszytko oczami wyobraźni co się dzieje w wodzie. Kiedy rybka skubnela, jak przynęta złapała krzaczek, jak puknela w o dno. :) A i czasem się złowi jakaś wzdręgę, platke, leszczyka :) A na szczupaki używam wędki 7-21 i na moje wody jest dla mnie okej. Przynęty daleko latają, brania bardzo dobrze czuć, bo i wędka czulsza
@Pantokrator sumy ciągali na wykałaczki, więc wszytko można xd Kwestia wprawy i ogarnięcia. Ja jak zaczynałem też myślałem, że duże gramy są lepsze, a teraz jak wędkuje mam na odwrót. Wolę mniejsze gramy i jest zabawa nawet z rybą w przedziale 20 do 30 cm, a już nie mówię o większych. Pozdrowienia i życzę powodzenia w nowym hobby. Przede wszystkim cierpliwości, bo na naszych wodach to podstawa.:)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kasza_w_spreju: A ta wędka jest OK, czy są jakieś dużo lepsze modele w podobnym zakresie parametrów? Budżet mam spory, ale nie chcę za dużo wydać, bo nie chcę sobie kupować droższego sprzętu, niż ma kolega, bo jakoś dziwnie bym się czuł taki doinwestowany :p