Wpis z mikrobloga

@Bitszkopt: @pekak: sporo w życiu niestety pracowałem z hindusami i moim zdaniem zupełnie szczerze to z nimi jest problem.

Dorastają w kraju, w którym angielski jest językiem urzędowym. Z tego co wiem z rozmów z niektórymi z nich, w domach tam też często mówi się jakąś mieszanką angielskiego i jednego z lokalnych języków.

Problem w tym, ze hindusi uważają, że skoro mówią po angielsku od zawsze, to ich akcent jest
@Bitszkopt: oni nie maja złego angielskiego. Gramatykę i zasób słów maja lepszy od większości ludzi w Europie. Ich akcent i sposób formułowania myśli jest nieakceptowany w całym zachodnim świecie. Także mem śmieszny ale mało prawdziwy
@lab_rat to jest fakt z tym brakiem kompatybilności kultury. Tłumaczył mi to kiedyś jeden dyro, który z nimi kiedyś pracował - hindus nie powie Ci nigdy "nie". On powie "tak, ale [tu wstaw wymówkę czemu tego nie zrobi]". I człowiek "zachodni" zrozumiał, że będzie miał problem, ale obiecał że zrobi, a hindus zadowolony, bo przecież powiedział, że będzie miał problem, przez który de facto NIE zrobi.
I na to nie ma obejścia,
@visas: Polska jest w UE, z instytucjami unijnymi mozesz komunikowac się we wszystkich 24 językach urzędowych unii. sytuacja analogiczna jak w Indiach, gdzie mozesz sie komunikowac w hindii, angielskim lub którymś z 21 języków dodatkowych. no więc ile z nich znasz?