Wpis z mikrobloga

Powinnam napisać to z anonima, ale musiałabym czekać na publikację, a potrzebuję wyżalić się teraz i teraz otrzymać jakąś odpowiedź, nie za dzień lub więcej. Z góry przepraszam, jeśli będzie nieskładnie, lub za długo.
Najkrócej jak potrafię: od ponad 3 lat darzę uczuciami pewnego mężczyznę i on o tym wie. Ale nic dla niego nie znaczę, jestem jego "przyjaciółką". Próbowałam bezskutecznie zakończyć tą znajomość, ale z jednej strony on mi na to nie pozwalał, a z drugiej, ja nie potrafię. Próbowałam, wiedząc że nigdy nic między nami nie będzie, szukać sobie kogoś. Ale też nie potrafię, nie kochając kogoś innego.
Kilka dni temu on radośnie pochwalił się, że znalazł sobie dziewczynę. Jak dzieciak, na facebooku. Gdy zorientował się, że widziałam ten post, napisał do mnie tłumacząc się, że "oboje z tą dziewczyną byli zaskoczeni, że tak szybko poszło". Mogłam zrobić tylko jedno: pogratulować mu i poprosić, żebyśmy się już nigdy więcej nie widzieli. Napisał, że nie, dlaczego, przecież możemy się przyjaźnić, że jestem dla niego ważna itd.
Nie życzę mu rozpadu tego świeżego związku. Niech będzie jak najlepszy. Ale chciałabym wreszcie móc ruszyć do przodu, spróbować jakoś sama poszukać szczęścia, a nie potrafię. Sabotuję każdą swoją próbę poznania kogokolwiek, bo przecież żywię uczucia do tego człowieka. I nie wiem jak mam sobie pomóc i co zrobić. Od tego dnia, w którym dowiedziałam się, że znalazł sobie dziewczynę próbuję się trzymać. Wmawiać sobie, że jest ok, że będzie dobrze, ale nie jest i nie wiem, czy i kiedy będzie. Poradźcie coś, proszę. #zalesie #zwiazki #gownowpis
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KatpissNeverclean: Koleżanka @blond_lok dobrze mówi, dopóki nie zerwiesz kontaktu to bę dzie cię to męczyło ciagle. Mi to zajęło dwa lata, co prawda łączyła nas praca wiec nie mogłem tego kontaktu po prostu urwać ale teraz szczerze mogę przyznać jej racje ( ͡° ʖ̯ ͡°) To boli, ale potem jest ulga
  • Odpowiedz
@KatpissNeverclean: nie proś go ucięcie kontaktu, bo to twoja decyzja, a nie jego.
Jak się boisz towarzyskiej pustki po zakończeniu tej znajomości, to polecam jako plaster szybko znaleźć zajęcie, które zmusi do otoczenia się innymi ludźmi. Jakiś intensywny, grupowy kurs języka, 4x w tygodniu po 3h. Możesz tak oszukać trochę poczucie samotności, a istnieje też niezerowa szansa na realną znajomość (chociaż minimalna, nie ma co się oszukiwać)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KatpissNeverclean:

Chciałabym móc po prostu poznać kogoś "na żywo". Tak jak poznawali swoich partnerów ludzie będący w moim wieku. Tak zwyczajnie.


A kto by nie chciał, czasy sie trochę zmieniły, do tego jak sie ma ograniczone grono znajomych to juz jest mega dramat.
Wiem cos o tym ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz