Wpis z mikrobloga

Wiecie dlaczego jesteście rasistami? To bardzo proste.

Wczoraj oblaliście kolejny, banalny test na rasizm. Znienawidzone przez was (o ironio) klękanie w ramach walki z rasizmem będzie trwało w nieskończoność przez was samych.

Dosłownie każda normalna osoba podczas wczorajszego finału, nawet nie pomyślała, że karne chybiło akurat trzech piłkarzy czarnoskórych. Po prostu nie połączyła tych kropek. Widzieliśmy, że karnego chybił Rashford (swoją drogą wspaniała postać, sugeruję poczytać o jego dokonaniach charytatywnych), Sancho oraz Saka - dziewiętnastoletni nastolatek, który w życiu nie powinien był strzelać tak ważnego karnego przy takich okolicznościach. O rezultacie: rasizm nie zdecydowało jednak połączenie tych kropek, bo każdy mógł to zauważyć bez jakichkolwiek emocji.

Test na rasizm oblaliście, ponieważ pierwszym co zobaczyłem po wejściu na wykop i tag mecz, był mem, przedstawiający tego ostatniego z wymienionych nieszczęśników - i chyba tego, którego najbardziej żal - jako niewolnika na polu bawełny, schwytanego przez Chielliniego w charakteryzacji Calvina Candiego ze znanego filmu Tarantino. Dopiero wówczas przypomniałem sobie jaką chorą ekscytację wywołuje u was kolor skóry.

Jesteście tak skrajnie zakompleksionymi i niedowartościowanymi hipokrytami, że macie czelność próbować wmawiać innym, iż rasistami są piłkarze, którzy klękają w tym tak mało efektywnym geście - nie natomiast wy sami.

Macie czelność wmawiać innym - mieszkając w tak smutnym, fundamentalistycznym kraju - że problemem jest kolorowy samochodzik, a nie wasza homofobia.

Pierwszy raz od dawna kibicowałem wczoraj zgodnie z "linią wykopu" (byłem całym sercem za Włochami) - żałuję, bo tak to pewnie bym nie wszedł po meczu na tag i nie przeczytał tego całego szamba.

Cierpicie na manię prześladowczą i powinniście rozważyć leczenie. Pogardzacie brytyjskimi kibolami, a jesteście dosłownie tacy sami. Jedyna różnica jest taka, że oni wylali jad przez skrajne i trywialne piłkarskie emocje, a wy uczyniliście to cynicznie - dla plusów na wykopie.

Wolę nie wiedzieć jakbyście się zachowywali gdyby karnego dla Polski w takim meczu chybiła osoba czarnoskóra. Ciekawe, czy Duda dodałby wówczas takiego tweeta i jak wyglądałoby szczucie.

#neuropa #4konserwy #antykapitalizm #konfederacja #pilkanozna #euro2020 #premierleague #rasizm #usa #blm
Tywin_Lannister - Wiecie dlaczego jesteście rasistami? To bardzo proste. 

Wczoraj ...

źródło: comment_1626098625St3kOXMckco0mPqRiy8gx2.jpg

Pobierz
  • 123
Tak Ci Twoje założenie o rasizmie Polaków przysłoniło myślenie, że złapałeś tę zarzutkę aż po sam spławik.


@kinasato: nie złapałem zarzutki. Po prostu nie spodziewałem się aż tak rozczarowującego plot-twistu z twojej strony i myślałem, że chcesz podyskutować na serio. Poza tym może zacytuj dokładnie moją wypowiedź, którą w porę zedytowałem, mając w głowie, że nie jesteś w stanie podjąć normalnej dyskusji tylko #!$%@? ten marny performance:

co zresztą sam potwierdzasz
Nawet się nie zatrzymałeś i nie zastanowiłeś, jakbym napisał, że Polacy wymyślili holokaust to też byś pewnie przyklasnął.


@kinasato: no tak, dlatego właśnie zedytowałem komentarz dodając specjalnie, że jest to nieznana mi forma dyskryminacji, bo się nie zastanowiłem i nie zatrzymałem.

Przeceniłem cię jako rozmówcę, licząc, że dowiem się od ciebie czegoś nowego. Wybacz.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
@Tywin_Lannister:

@Tywin_Lannister:

https://www.wykop.pl/link/6185369/#comment-93883889

Nabrali buszmenów do repry a teraz płaczą XDDD


https://www.wykop.pl/link/6185369/#comment-93884501

Dam sobie uciąć głowę, że kolor skóry miał decydujące znaczenie przy wyborze wykonawców w drużynie Anglii. Chciano murzynow wnieść na piedestał, zrobić z nich bohaterów, porobić tysiące zdjęć, bilbordów, clipów.

To samo niestety w każdej korporacji - nie szuka się najlepszego tylko szuka się "diversity", więc firmy chcą na siłę murzyna, babę, geja czy trasa, nawet jeśli jest
Dosłownie każda normalna osoba podczas wczorajszego finału, nawet nie pomyślała, że karne chybiło akurat trzech piłkarzy czarnoskórych


@Tywin_Lannister: Faktycznie, kolor skóry jeszcze nigdy nie był mniej istotny i akcentowany w przestrzeni publicznej, więc zwracanie na niego uwagi jest co najmniej podejrzane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Myślę że jest odwrotnie - tylko lekceważąc rasizm lub samemu będąc rasistą nie połączyłeś tych kropek, bo nie ma w tobie żadnego
a okazało się, że z cywilizowanymi miłymi ludźmi potrafią wspaniale koegzystować.


@kinasato: okazało się, że Polacy są super, bo ty tak stwierdziłeś na bazie jakiegoś artykułu z GW? No nie wiem, zdarza się jednak, że Polacy nie są tacy fantastyczni wobec Wietnamczyków:

https://www.radio.kielce.pl/pl/wiadomosci/brutalne-pobicie-wietnamczyka-w-jedrzejowie-policja-szuka,113384

Poza tym rozbraja mnie jak wygodnie musi być ci w twojej bańce, w której słuchasz o nieskazitelności narodu polskiego, a każdą jego krytykę odbierasz jako ojkofobię xD
Myślę że jest odwrotnie - tylko lekceważąc rasizm lub samemu będąc rasistą nie połączyłeś tych kropek, bo nie ma w tobie żadnego instynktu widzącego zagrożenie dla osób czarnoskórych w takiej zależności. Teraz robisz tylko damage control po swoim rasistowskim incydencie. Przyznaj, tak było? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wap30: tak wyglądałeś pisząc ten pseudointelektualny wysryw?
Tywin_Lannister - > Myślę że jest odwrotnie - tylko lekceważąc rasizm lub samemu będą...

źródło: comment_16261032873DRgbexYYUk5oXN92pg44e.jpg

Pobierz
@Tywin_Lannister: Nawet sobie nie wyobrażasz jak blisko trafiłeś. BTW myślałem że usuwasz odpowiedzi typu "nie zesraj się", rozumiem że na swojej też uczciwie użyjesz opcji usuń? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jesteście tak skrajnie zakompleksionymi i niedowartościowanymi hipokrytami


@Tywin_Lannister: Swoją drogą to przezabawne jak potężne trzeba mieć urojenia żeby będąc przedstawicielem ludu słowan, który przez anglosasów był przez większość historii postrzegany jako etap pośredni między karaluchem a szczurem, walczyć w internecie o jakiś wydumany honor tychże anglosasów.

Trzeba naprawde być całkowitym zerem żeby dowartościowywać się przy użyciu koloru skóry, który każdego człowieka o inteligencji większej niż wysokość taboretu zwyczajnie nie obchodzi.

A
Będąc Wietnamczykiem masz kilkudziesięciokrotnie mniejszą szansę dostać oklep na ulicy, niż będąc Polakiem.


@kinasato: obliczyłeś to tym samym wzorem, którym wyliczyłeś, że mem z Bukayo Saką na polu bawełny, to uzasadnione:

Ot trochę śmieszkowania i memów bo nadarzyła się okazja.


bo rasistowskie i dehumanizujące memy to coś absolutnie normalnego po wydarzeniu sportowym?