Wpis z mikrobloga

Wiecie dlaczego jesteście rasistami? To bardzo proste.

Wczoraj oblaliście kolejny, banalny test na rasizm. Znienawidzone przez was (o ironio) klękanie w ramach walki z rasizmem będzie trwało w nieskończoność przez was samych.

Dosłownie każda normalna osoba podczas wczorajszego finału, nawet nie pomyślała, że karne chybiło akurat trzech piłkarzy czarnoskórych. Po prostu nie połączyła tych kropek. Widzieliśmy, że karnego chybił Rashford (swoją drogą wspaniała postać, sugeruję poczytać o jego dokonaniach charytatywnych), Sancho oraz Saka - dziewiętnastoletni nastolatek, który w życiu nie powinien był strzelać tak ważnego karnego przy takich okolicznościach. O rezultacie: rasizm nie zdecydowało jednak połączenie tych kropek, bo każdy mógł to zauważyć bez jakichkolwiek emocji.

Test na rasizm oblaliście, ponieważ pierwszym co zobaczyłem po wejściu na wykop i tag mecz, był mem, przedstawiający tego ostatniego z wymienionych nieszczęśników - i chyba tego, którego najbardziej żal - jako niewolnika na polu bawełny, schwytanego przez Chielliniego w charakteryzacji Calvina Candiego ze znanego filmu Tarantino. Dopiero wówczas przypomniałem sobie jaką chorą ekscytację wywołuje u was kolor skóry.

Jesteście tak skrajnie zakompleksionymi i niedowartościowanymi hipokrytami, że macie czelność próbować wmawiać innym, iż rasistami są piłkarze, którzy klękają w tym tak mało efektywnym geście - nie natomiast wy sami.

Macie czelność wmawiać innym - mieszkając w tak smutnym, fundamentalistycznym kraju - że problemem jest kolorowy samochodzik, a nie wasza homofobia.

Pierwszy raz od dawna kibicowałem wczoraj zgodnie z "linią wykopu" (byłem całym sercem za Włochami) - żałuję, bo tak to pewnie bym nie wszedł po meczu na tag i nie przeczytał tego całego szamba.

Cierpicie na manię prześladowczą i powinniście rozważyć leczenie. Pogardzacie brytyjskimi kibolami, a jesteście dosłownie tacy sami. Jedyna różnica jest taka, że oni wylali jad przez skrajne i trywialne piłkarskie emocje, a wy uczyniliście to cynicznie - dla plusów na wykopie.

Wolę nie wiedzieć jakbyście się zachowywali gdyby karnego dla Polski w takim meczu chybiła osoba czarnoskóra. Ciekawe, czy Duda dodałby wówczas takiego tweeta i jak wyglądałoby szczucie.

#neuropa #4konserwy #antykapitalizm #konfederacja #pilkanozna #euro2020 #premierleague #rasizm #usa #blm
Tywin_Lannister - Wiecie dlaczego jesteście rasistami? To bardzo proste. 

Wczoraj ...

źródło: comment_1626098625St3kOXMckco0mPqRiy8gx2.jpg

Pobierz
  • 123
  • Odpowiedz
@kinasato: Nie żebym cisnął bekę z tych czarnych, ale tu mogło zadziałać coś na zasadzie reakcji - tj. wtłaczanie całemu światu problemu rasizmu na każdym kroku i doszukiwanie się go wszędzie (ocena blm to już inna sprawa). Jako, że Anglia obok USA, jest bardzo w to zaangażowana, to ludzie na zasadzie buntu zaczynają cisnąć. Nie, żeby to było dobre, staram się zrozumieć zjawisko. ;)
  • Odpowiedz
@malinq: Wycofam się z tych słów jak elektorat katolsko-konserwatywny będzie miał tyle co na zachodzie czyli max. 15-20%.

Duda dostał równo rok temu 10 milionów głosów :)


@Tywin_Lannister: a jakby miał tyle co na wschodzie to jakbyś go nazwał? super skrajnym? ultra skrajnym? Może nie wypaczajmy znaczenia słów tylko dlatego, żeby nam pasowało do tezy? Serio wciskanie rasizmu do naszego kraju, gdzie mamy po prostu wielu debili jak
  • Odpowiedz
Myślę że w kwestii uświadomienia sobie że wykopowicze są zwykłymi rasistami wystarczy przypomnieć sobie "aferę" euroweek. Aż mnie skręca jak sobie to przypomnę xD


@Serrrek: kilkanaście tysięcy użytkowników wrzuconych do jednego wora. A większość z wykopków pewnie nawet nie pamięta tej afery.
  • Odpowiedz
  • 3
@Tywin_Lannister nas nazywasz rasistami? Normalny jesteś? Widziałeś wczoraj angielskiego Twittera?

I to niby MY mamy problem?
Przez nas Angole klęczą? My mieliśmy kolonie? My wymyśliliśmy#blm ?
Puknij się w łeb
Litości!!!
  • Odpowiedz
  • 3
@Tywin_Lannister 123 lata nas nie było, wojny, bolszewicy, potem komuna do 1989.
Ale jakoś wstaliśmy.

Afryka nie była przez nas rabowana i ograbiana.
My nie mieliśmy niewolników.
Z wielu państw afrykańskich wolnych dłużej niż Polska nadal nic nie
  • Odpowiedz
@vartan: chłopie napij się taniego piwka i idź spać, bo nie masz jakiejkolwiek elementarnej wiedzy, aby podjąć tą dyskusję i bazujesz swój światopogląd na chłopskim rozumie, a nie na książkach i badaniach naukowych.
  • Odpowiedz
kilkanaście tysięcy użytkowników wrzuconych do jednego wora


@malinq: Na głównej wpadały znaleziska z tysiącami wykopów, jedno po drugim aż ledwo serwer wyrabiał. I to tylko dlatego że goście na zdjęciach byli ciemnoskórzy, to w ogóle było sedno "afery" xD
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: o jakich ty badaniach piszesz?
Kazdy widzial co wczoraj sie dzialo w Anglii. A masz problem do nas. Ze to przez nas beda kleczec. Moga jeszcze ich pyty wkladac do ryja. Mam to w dupie.
  • Odpowiedz